Menu Zavrieť

Tuhý šampón

V posledných mesiacoch sa roztrhlo vrece s ekologickým spôsobom života. Všade narážame na kampane proti jednorázovým plastom, slamkám a zero waste spôsobu života. Ako matke mi nieje jedno v akom stave zanecháme planétu pre naše deti. Logicky aj ja začínam premýšľať inak. Zatiaľ sa o to snažím v zdravej miere. Čo si budeme hovoriť, plastové veci, najmä ak máte dieťa sú obrovským pomocníkom a neradi by sme ich vylúčili zo života. Iné je to však s kozmetikou.

Veľmi rada v kozmetike skúšam nové produkty a asi najčastejšie testujem rôzne šampóny a vlasovú kozmetiku. Prechádzam drahými i lacnejšími produktami a v každom z nich som si našla aj obľúbencov a aj prípravky ktorým sa z ďaleka vyhýbam.

Z času na čas dám rada vlasom pauzu od chemickejších zložení a „prečistím“ ich prírodnejšími šampónmi. Pri už spomínaných kampaniach som narazila na pojem tuhý šampón a rozhodla som sa ho vyskúšať. Ja som vyskúšala tuhý šampón od značky soaphoria pre suché vlasy.

Tuhé šampóny by mali fungovať na báze tenzidov. Sú bez silikonov, sulfátov a bez parfemácie. Šetrné k pokožke hlavy. Výhodou je aj skladnosť, nakoľko niesu v plastových fľašiach, tým pádom negenerujete odpad a nemáte v kúpeľni ďalšiu fľašu.

Moja skúsenosť

Pri umývaní horšie pení, čo sa dalo očakávať keďže je bez sulfátov, nanáša sa troška ťažšie ale je to vec zvyku. Už pri umývaní cítim ako vlasy skutočne čistí a ostávajú pevnejšie.Po vysušení prekvapivo neelektrizujú a sú jemné. Prekvapilo ma že aj keď som nepoužila balzám, moje vlasy neostali krepovité. Stačilo pridať do koncov len troška oleja. Balzám však plánujem používať, lebo pre jemné farbené vlasy je nevyhnutný. Čo ma ale najviac potešilo je že sa mi vlasy pomalšie mastia a nemusím ich tak často umývať ako predtým.

Výhody

  • Šampón výborne čistí vlasy
  • Šetrný k pokožke hlavy
  • Vlasy ostávajú jemné a pevné
  • nevysušuje
  • Vlasy sa menej mastia
  • Bez odpadu

Nevýhody

  • Vyššia cena
  • Menej pení
  • Rýchlo sa míňa

Osobne som zo šampónu nadšená. Hlavne mám naozaj pocit umytých a čistých vlasov a sú akoby sviežejšie. Určite plánujem ešte vyskúšať aj iné značky, ktorých recenzie plánujem napísať.Potrebujem však ešte minúť staré zásoby klasických šampónov, ale popravde sa mi už k nim nechce vrátiť. Mne tuhý šampón mimoriadne sadol.

A čo vy, vyskúšali ste už tuhé šampóny?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.