Menu Zavrieť

Ako sa hrať s deťmi, nielen počas pandémie

Pôvodne som chcela tento článok vydať počas domácej izolácie, ale nejak nevydalo. Pre všetkých čo ma radi čítate odporúčam ma sledovať aj na Instagrame, lebo tam dávam asi najviac nápadov aj počas týždňa. Uznávam, že blog dosť poslednú dobu zanedbávam a mení sa to na občasník, ako pravidelný prísun článkov. Spôsobené je to však aj čiastočne terajšou situáciou, deti doma obe a je toho viac. Ale aj tým, že nechcem generovať články na silu, bez nejakej hodnoty, len aby boli. Keďže na Instagame teda často pridávam nápady čo s deťmi, rozhodla som sa to rozpísať aj sem a pridať aj nejaké typy naviac Určite sa to zíde, aj v prípade, že doma ostanete s dieťaťom v prípade obyčajných soplíkov, alebo z iných dôvodov.

Aktivity v mojom prípade zameriavam na predškoláka, ale myslím, že to pomôže aj ako inšpirácia pre staršie i mladšie deti. A ako sa teda počas pandémie zabávame?

Domáca telesná výchova:

Rozložte po byte napríklad tri stoličky vedľa seba tak, aby ich deti vedeli podliezať, následne rozložte hrnce, každý v inej výške, cez ktoré môžu chodiť, položte metlu a z jednej strany na druhú ju môžu preskakovať. Pripravte proste takéto atrakcie do nejakej dráhy, ktorú vaše deti prebiehajú. Môžete im aj stopovať čas.

Ďalšia skvelá zábava je guľovačka s papierovými guľami. Jednoducho zrecyklujte už pokreslený papier.

Vezmite nejakú malú loptičku a dosky na krájanie, alternatíva ping pongu je na svete 🙂

Zapojte svoje deti do nejakej vlastnej cvičebnej zostavy, jóga, posiľňovanie. Deti nás rady napodobňujú.

Dobehnite resty a naučte vaše deti na bicykli, kolobežke, …

Branné cvičenie

Ak sa rozhodnete deťom spestriť nejak čas. Moji sledovatelia na Instagrame vedia, že najradšej máme pikniky. Deti ich zbožňujú. Ideálne ak máte v okolí aj nejaké prázdne ihrisko. Ak nie, je jednoduché vziať so sebou loptu, alebo pexeso, alebo inú spoločenskú hru.

Ďalšia skvelá vec je stanovačka, či už v byte alebo vonku, záleží aj na vás a ako veľmi preferujete takto strávený čas. Pre deti je to však každopádne dobrá zábava. Stanovať môžu aj počas noci vo vlastnej izbe. A ak je to v byte stan si viete aj vytvoriť. Prípadne na balkóne.

Ideálne je trávenie času v lese, rozprávajte sa s deťmi o prírode, zvieratkách, vysvetľujte im, prečo sú stromy také dôležité, akú plnia funkciu, nazbierajte si kamienky a doma ich môžete pomaľovať temperovými farbami, alebo si s nimi lepiť mozaiku.

Zábava len tak

Možno ste si mysleli, že to robia iba youtuberky, ale skúsili ste nechať vaše dieťa namaľovať vás? Je to skvelá zábava a naozaj sa pri tom aj vy poriadne nasmejete. Tak isto vás môže aj česať. Ak máte doma malú princeznú, isto to ocení aj v opačnom garde.

Usporiadajte preteky s autodráhou, alebo vláčikmi.

Rozložte olúbených plyšákov a vytvorte si mini zoo. Starajte sa o ne a povedzte si o každom zvieratku nejaké zaujímavosti.

Téma kreslenie sa mi veľmi páčila, keď sme si nakreslili obľúbené detičky zo škôlky a o každom z nich mi dieťa niečo porozprávalo, aspoň získate prehľad o deťoch a preniknete trošku viac do sveta vášho dieťaťa.

Spoločné pečenie a varenie. Pripravte do nádob presné pomery všetkých surovín, na to sú ideálne hrnčekové recepty (sú aj u mňa na blogu ) A dajte dieťaťu voľnú ruku Nech sa realizuje a samo pripraví cesto.

Toto je taká malá ukážka toho, ako sme sa zabávali my. Keďže naďalej ostávame doma, rozhodla som sa posunúť naše ativity bližšie k vzdelávaniu. Aby sme sa rozvíjali aj trošku inak. Tak očakávajte viac článkov na túto tému. Myslím, že by vám mohli byť užitočné. Vašim prípadným nápadom s nebránim v komentároch.

Ešte v tejto súvislosti dávam do pozornosti podobný starší článok, riešila som v ňom aktivity smerované skôr na batoľatá https://www.mamapauza.sk/ako-zabavit-dieta-doma-rozpis-aktivit/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.