Menu Zavrieť

Ako ušetriť miesto pri balení

Leto v plnom prúde a vy určite uvažujete, ako sa efektívne zbaliť na dovolenku, aby ste mali všetko čo potrebujete a pritom ušetrili nejake to miesto. Najmä pokiaľ máte rodinu. Tento krát som sa rozhodla zamerať na nejaké tipy pre vás, ako sa zbaliť úsporne a efektívne. Moje balenie je teda aj balenie deti, ale samozrejme ak nemáte potomstvo, viete sa tak či onak inšpirovať.

Kozmetika

Kozmetika je asi najťažšia a najväčšia položka v mojom kufri. Rokmi som sa naučila jej množstvo redukovať, pretože aj tak máte základ už k dispozícii na ubytovaní, pokiaľ teda idete do hotela. Ja však patrím k ľuďom, čo radšej využíva svoje overené produkty aj tam 🙂 Začala som preto využívať cestovné balenia, ktoré však nemusíte využívať jednorázovo. Fľaštičky mám odložené z rôznych vzoriek, alebo miniatúr a tie si opakovane plním obľúbenými produktami.

Ak však chcem ísť na to naozaj minimalisticky, riešim to následovným spôsobom. Na vlasy a telo a odlíčenie využívam len jeden produkt. Tým je tuhý šampón, ktorým si viete umyť naozaj všetko 🙂 Alebo využívam detský sprchový gél 2 v1, ktorý je určený aj na vlasy. Ten mám zbalený v malej fľaštičke. Boli by ste prekvapení, aká je po ňom vaša pleť jemná. A na vlasy je tiež príjemný. Týmto sa može umyť celá rodina.

Ak vám však tento spôsob nevyhovuje, stačí si preliať do menšej fľaštičky obľúbený šampón a s tým si môžete umyť aj telo aj tvár.

Ďalšou vecou, ktorú ja potrebujem je kondicionér. Ten využívam v tuhej forme. Veľmi príjemný je od Alverde, stačí kúsok odkrojiť.

Pokiaľ ide o zubnú hygienu, vždy mám samozrejme zbalenú zubnú pastu pre deti. A tou si pokojne viem vyčistit zuby aj ja.

Pre starostlivosť o telo a pleť môžete použiť detské telové mlieko. Prípadne mám rada klasický krém od Nivea soft v tube a ten používam na tvár, telo aj ruky. Príjemne vonia a je naozaj dobrý. Dá sa s ním aj odlíčiť. Ďalším fajn trikom je na tvár použíť očný krém, ktorý je zvyčajne v malom balení Nemusíte tak so sebou ťahať denný, nočný a očný krém. Možné je aj využiť nejaký olejíček, napríklad arganový, ktorý sa tiež dá použíť na tvár i telo a ako bonus ho môžete votrieť aj do vlasov, čo je pri mori pre ne naozaj výborná volba, keďže sú namáhanejšie.

Hrebene a iné pomôcky sa taktiež snažím sharovať s detmi. Ja vlasový styling nepoužívam, ale taktiež je možné si ho zabezpečiť v menšom balení, prípadne preliať, čo je určite lepšia volba.

Ak ste nositeľkou kontaktných šošoviek, roztoky prelievam do väčšej fľaštičky od kvapiek do očí a vždy si do púzdra pripravím čisté. Naviac ak máte nejaké to balenie naviac, môžete si do neho dať denný a nočný pleťový krém. Máte tak parádne farebne obe varianty rozlíšené. Nezabudnite si však všetko riadne označiť.

Opalovací krém kupujem vždy jeden deťom, ktorý používame celá rodina. Čo je dobré pre detskú pokožku, je predsa dobré aj pre mňa, no nie?

Líčenie

Toto je ďalšia kategória, ktorú mám už dobre zmáknutú. Pre úsporu miesta mi stačí mať so sebou iba nejaký základ. Sama sa výrazne nelíčim a na dovolenke už vôbec, ale ak je chuť, vždy sa to dá vyriešiť takto.

Namiesto makeupu si zvyknem zbaliť bebe krém alebo korektor. Korektor viete využiť ako plnohodnotný make-up. Výhoda je menšie a skladné balenie. Ďalej si balím bronzer, ktorý viem taktiež využiť ako jemný tieň. Púder využívam taktiež aj na viečka, ako telový tieň, takže tiene so sebou vôbec nenosím. Ďalej stačí jeden produkt na obočie a kajalová ceruzka, ktorá prípadne môže byť použitá do vonkajšieho kútika oka a rozmazaná, ak máte chuť na jemné dymové líčenie. Štetce mám vždy len dva, jeden na makeup a druhý tenší, menší, ktorý viem využiť aj na kontúrovanie, pudrovanie a tiene na ktoré využívam púder. Rúže mám vždy dva. Jeden prirodzenejší na zvýraznenie a druhý výraznejší, keby som mala chuť sa viac nalíčiť.

Oblečenie

A sme pri hlavnej kategórií. O tejto by sa dalo popísať mnoho. Osobne preferujem kapsulovité balenie. Vždy sa snažím baliť veci tak, aby sa dali kombinovať a premýšľam si outfity dopredu. Ťažko sa mi to tu nejak stručne rozpisuje, keďže záleží aj od ročného obdobia a dĺžky dovolenky. Avšak vždy to má u mňa nejakú štruktúru. Napríklad na týždeň v lete to u mňa vyzerá nejak takto:

Riflove trenky/ rifle

1 ks leginy ( sú mimoriadne skladné a kombinovateľné, zachránia aj v chladnom počasí )

3/4 legíny športové

5 ks triciek,

2 KS Šiat

1 ks svetrík (alebo mikina)

1 riflová bundička/ kardigan

Žabky/ sandále a tenisky

Spodná bielizeň

2 ks plaviek

Podobným systémom balím aj deti, akurát majú vždy ešte nejaké rezervné oblečenie. Vždy nás balím do spoločného kufra, alebo ruksaku a na ten využívam organizéry, aby som odlíšila, komu čo patrí. Je to potom prehľadnejšie. Dôležité je mať vždy základné kusy, ktoré sa dajú navzájom kombinovať. Prípadne miesto tričiek si môžete pobrať viacero šiat a overalov a potom nemáte s kombinovaním vôbec starosť. Je to už len na vašich preferenciach.

Zvyknem si pribaliť aj odliaty prací gél, vždy je treba niečo oprať

Úplý zoznam vecí som spracovávala v tomto článku https://www.mamapauza.sk/co-zbalit-detom-na-letnu-dovolenku_zoznam/

Jedlo

Ak plánujete vašu dovolenku stráviť v apartmánoch pri mori, alebo na nejakej chate, kde si budete variť, odporúčam si navariť vopred nejaké omáčky a tie zavariť. Ale naozaj poriadne vysterilizovať. Takéto však treba uskladňovať v chlade a spotrebovať v rozumnom čase. Je to veľmi šikovný spôsob, lebo nemusíte nakupovať suroviny, alebo vláčiť toľko vecí so sebou. No a instantami nikdy nic nepokazíte 🙂

Hračky

Ak máte deti, viete že dať im v tomto smere voľnú ruku býva cesta do pekla 🙂 Preto odporúčam základ pripravte vy, veď viete, čo majú radi a zvyšok môžete konzultovať spolu. Mne sa vždy osvedčilo pribaliť spoločenské hry, plastelínu, sliz. Skvelá vec je napríklad puzzlová knížka. Ďalej pomôže nenávidený tablet ( teraz ma zožerete 🙂 ). Pri balení hračiek však myslite na to, že po ceste máte pumpu a určite deti niečo vyškemrajú aj v obchode, takže tu by som naozaj odporúčala byť úsporná.

Hoci toto leto je z hľadiska terajšej pandémie limitované, verím, že o to viac budete pri dovolenke vynaliezavejší a možno zistíte, že aj keď nejdete k moru, viete si dovolenku v tuzemsku užiť rovnako dobre. Nech už sa chystáte kamkoľvek, prajem vám krásne leto plné pohody a príjemných zážitkov.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.