Menu Zavrieť

Ako zlepšiť stav pleti v troch krokoch

Začiatkom roka sa mi dosť výrazne zhoršila pleť. Začala byť mimoriadne dehydrovaná a začali sa mi vyhadzovať drobné vyrážky. Na akné moc netrpím, ale musela som s tým niečo robiť. Je pravda, že som v starostlivosti trošku poľavila, čo je asi vždy základ problému. Keďže som sa pustila do recenzovania produktov, dosť veľa sa mi toho v kúpeľni nahromadilo a aby som ich aj poriadne spotrebovala, rozhodla som sa ich rôzne nakombinovať a musím povedať, že výsledok stojí za to.

Musím vás však upozorniť, že produkty chcem použiť len ako príklad a nie ako reklamu. Chcem vám len ukázať čo vyhovovalo mne. Verím, že je na trhu kopa obdobných prípravkov, ktoré vám budú vyhovovať a nemusia byť práve od značiek ktoré uvádzam.

1.Starostlivosť

Nieje tajomstvom, že je potrebná riadna starostlivosť o pleť. Mám pocit, že s vekom sa nároky pleti zvyšujú a ja som sa rozhodla svojej pleti po 30 tke dopriať viac. Preto som zaradila do bežnej starostlivosti už pravidelne séra a novinku ktorú som objavila a milo ma prekvapila sú termálne vody. Moja pleť je odvtedy oveľa viac nacucaná a spokojná.

2. Niečo na vrch a pravidelnosť

Snažím sa dopriať pleti raz za týždeň poriadny peeling. Používam k tomu sonické čistenie pleti. Ja mám už roky prístroj Clarisonic, ale viem že je na trhu kopec alternatív. Mnoho ľudí si chváli foreo, túto skúsenosť ja však nemám.

Raz za týždeň si aj dopriavam hĺbkovo čistiacu masku. Mám momentálne od loreálu a šípim, že jej ostanem verná, lebo mi veľmi vyhovuje a zatienila aj moju predošlú obľúbenú alternatívu, ktorá je neporovnateľne drahšia. Pred použitím tejto masky sa snažím vždy pleť vypeelingovať už spomínaným clarisonicom.

3. Čistenie

Voľakedy som sa odličovala buď čistiacim gélom, alebo micelárnou vodou. Oboje som vždy zmývala. Posledné obdobie som sa rozhodla spojiť oboje a veľmi sa mi to na stave pleti odrazilo. Najskôr používam micelárnu vodu a potom si pleť poriadne umyjem čistiacim gélom. Je to veľmi poznať, ako sa mi stav pleti zlepšil. Odporúčam preto vrelo kombináciu oboch.

Tu je ukážka mojej každodennej rutiny

Večerné čistenie pleti

Alfa omega všetkého. Málokto sa však odličuje správne. Ja postupujem následovne. Najskôr použijem micelárnu vodu, momentálne Mixu, ktorou si vždy odlíčim makeup. Používam prateľné odličováky, zdajú sa mi jemnejšie a neprodukujem zbytočný odpad. Následne v sprche pleť dočistím umývacím gélom. Teraz používam baleu alebo mixu, ale mám rada aj čistiaci gél od biodermy, alebo vichy. Po vylezení zo sprchy si dám ešte termálnu vodu, teraz od avéne, vlastne inú ani vyskúšanú nemám, nechám krátko pôsobiť, zotriem uteráčikom a pleť je pripravená na ďalšiu starostlivosť.

Starostlivosť na noc

Po predošlom kroku príde na rad sérum. Používam hydratačné od clarins. Dobrú skúsenosť mám aj s vichy. Následne ešte aplikujem očný krém od eucerin a po vsiaknutí séra, ktoré je rýchle dám na pleť hydratačný krém od vichy, používam ten na suchú pleť. Tým sa moja večerná rutina končí.

Ranná starostlivosť

Ráno si umývam pleť len čistiacim gélom. Následne občas použijem opäť termálnu vodu od avene. Po zaschnutí dávam opätovne hydratačné sérum, očný krém eucerin a nový krém od vichy slow age o ktorom vám ešte chystám spísať samostatnú recenziu. Po vsiaknutí následuje líčenie.

Možno sa zdá, že si toho na pleť “matlám” až príliš, ale verím že som ešte ako tak v norme. V podstate som len dodala pleti viac výživy formou sér a starostlivosti maskami a peelingom. Samozrejme, že tá starostlivosť ide aj zvnútra a nesmieme zabúdať, že aj zdravá strava a pitný režim urobia svoje. Pre mňa už sa tento postup stal takým príjemným rituálom a časom pre seba, ktorý si pravidelne doprajem. Na materskej toho času pre seba nieje veľa, ale oplatí sa si ho pre seba vyhradiť. Pleť sa vám za to poďakuje a vy sa budete cítiť krajšia a spokojnejšia.

Ak máte nejaké “finty” čo pomohlo vám, neváhajte článok komentovať 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.