Menu Zavrieť

Aktivity pre deti, rozvrh na celý týždeň 2.

Tak náš “seriál” pokračuje. Tohto týždňové aktivity opäť najskôr rozdelím do rozvrhu a pod nimi vám každý deň podrobne rozpíšem. Tento týždeň budeme pokračovať aj v téme jeseň, ale trošku to spestríme aj inými aktivitami.

DoobedaPoobede
Pondelokobliekanie na jeseňvyrezávanie tekvice
Utorokpísanie menarozlišujeme zdravé a nezdravé jedlo
Stredalogopedické okienkoHalloween party
ŠtvrtokMôj denný režimpracovný zošit
PiatokÚprimné okienko, kresleniecukráreň ( prípadne okienkový výdaj )

Pondelok

Doobeda

Opäť ako aj v minulom článku https://www.mamapauza.sk/?p=1705&preview=true&_thumbnail_id=1710 si vyrobíme škôlku a spoločne sa usadíme s plyšákmi k jedálenskému stolu. Tento krok samozrejme môžete vynechať, ale nám to doma vždy navodí veselú atmosféru a dieťa to má potom celé ako hru. Rozdáme pomôcky. Tentokrát predkreslite nahé telo dieťaťa a k tomu vyrobte oblečenie ktoré vystrihnete. Úlohou dieťaťa bude správne a poriadne obliecť panáčika, čiže mu to oblečenie prilepí. Potom si porozprávame prečo sa musíme poriadne obliekať. Potom vezmite medveďa, alebo nejakú hračku a nech ho dieťa poriadne oblečie do svojho oblečenia.

Poobede

Vyrezávame tekvicu a večer rozsvietime, keď už sa blíži ten Halloween

Utorok

Doobeda

Opäť môžeme vytvoriť škôlku, v popise sa už nebudem opakovať, viete už o čo ide. Na papier pod seba napíšte písmená z mena vášho dieťaťa. Tieto písmená vybodkujte vedľa tak, aby ich dieťa spájalo a vlastne tak potrénovalo písanie svojho mena ( spomeňte si ako nás v škole učili písať )

Poobede

Vystrihnite z letákov čo vám chodia do schránky jedlo. Zdravé aj nezdravé. Úlohou dieťaťa bude rozdeliť na jednu stranu papiera zdravé a na druhú stranu nezdravé jedlá. Popri tom diskutujte prečo je dobré a prečo nie a na čo škodí a čomu prospieva.

Streda

Doobeda

Opať si precvičíme správnu výslovnosť nejakou riekankou. Môžete vyskúšať aj techniku TD a Trnka Brnká a podobne, internet je plný tipov a nápadov.

Poobede

Ak je dobré časovanie spravte si doma halloween party. Oblečte sa do kostýmov, vygooglite Petra Nagyho a deti a párty sa môže začať a ešte si aj zaspomínate 🙂 Pre ešte väčšiu zábavu si môžete zabezpečiť farby určené pre deti na maľovanie na tvár.

Štvrtok

Doobeda

Preberieme si čo robíme za celý deň. Keď ráno vstanem umyjem si zúbky, potom raňajky atd…. Ako veci nasledujú za sebou a ako a či dieťa vníma postupnosť a dôvody prečo. Ide o to, aby hlavne vedelo, čo sa kedy robí v akom približnom čase.

Poobede

Pracovný zošit a plnenie zadaní v ňom, alebo omaľovávanka, alebo detský časopis

Piatok

Doobeda

Nech vám dieťa povie 3 veci čo má na vás najviac rado a naopak čo nie. A nech namaľuje vodovkami činnosť, ktorú s vami najradšej robí. Z toho získate príjemný feedback a môžete tým dať príležitosť sa pozhovárať o nejakých situáciách ktoré spolu riešite

Poobede

Cukráreň, odmena za pekne zvládnutý týždeň

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.