Menu Zavrieť

Čapovaný prací gél skúsenosť

Už nejaký čas počujem chválu na čapovanú kozmetiku. Lákalo ma to najmä preto, že zloženie by malo byť čistejšie bez zbytočnej pridanej chémie. Ako majiteľ citlivej pokožky to vítam a ako matka tiež. Veľmi sa mi aj páči, že stačí priniesť vlastný obal z vášho pracieho gélu a do neho si môžete načapovať požadované množstvo, tým pádom neplatíte zbytočne obal a ste trošku viac ekologický. Množstvo sa počíta na váhu, pričom vám odpočítajú váhu obalu.

Vytypovala som si obchod v Bratislave Mydlinka vo Fresh markete  ( Rožňavská, budova vedľa policajtov ). Obchodík má veľmi príjemnú atmosféru, je plný bio a eko produktov a má niekoľko stojanov s čapovanou kozmetikou talianskej značky Delizia. Veľký výber rôznych vôní pracieho gelu ( 11 druhov ) aviváže ( 7 ) a dokonca majú aj prací gel určený priamo pre bábatká. Hneď sa mi prihovorila veľmi milá pani a okamžite ma zasvätila a vysvetlila mi ako to funguje. Dozvedela som sa veľmi veľa užitočných vecí.

Ako to funguje?

Prací gél si vyberiete podľa vône, mňa oslovila kvetinová, ktorá je o trošku intenzívnejšia od vône Marseillskeho mydla. Vôňa je mydielková, akoby vôňa čistoty. Nádherná intenzívna, okamžite ma dostala a hneď som si vyžiadala tri litre. Prací gél je bez parabénov, fenolov a je dermatologicky testovaný, nieje testovaný na zvieratách a je z 90% biologicky odbúratelný. Pracie gély sú silno koncentrované, takže ich neminiete tak rýchlo ako klasické z drogérie. 

K praciemu gélu som zakúpila taktiež aviváž takmer totožnej vône.

Dôležitá rada ktorú som dostala je využívať zmäkčovač, Pridáva sa do bubna práčky pri každom praní. Zmäkčovač zmäkčí vodu v ktorej sa bielizeň vyperie a tak je prací účinok ešte oveľa lepší a pomáha to k väčšej čistote vašej práčky, aby sa vám rýchlo nezanášala. Ten je možné tam kúpiť tiež a predavačka vám vysvetlí ako je najlepšie ho používať. Dostanete k nemu aj presné dávkovanie.

Vybavená radami, produktami a nabalená som sa vybrala hneď domov. Zhrabla som na pranie aj to čo bolo takmer čisté a pustila sa do prania. Všetko som nadávkovala podľa návodu ktorý mi pani šikovne prilepila na každý obal jednotlivého výrobku. Je tam výborne rozpísané aj presné dávkovanie na váhu bielizne.

Keď mi pračka zapípala, utekala som nedočkavo k nej. Po otvorení práčky ma potešila nádherná vôňa ktorá z pračky vyšla a prevoňala celý byt. Už na omak bola bielizeň veľmi jemná. Po uschnutí je bielizeň svieža, veľmi dobre vypraná, s ľahkými škvrnami si prací gél bez problémov poradil. Samozrejme pri väčšom znečistení si treba asi pomôcť aj niečim iným ako je tomu aj pri bežných pracích géloch. Z čoho mám veľkú radosť je, že sa vôňa v prádle drží aj po uschnutí. Myslím že prací gél od talianskej značky Delizia stojí za vyskúšanie. U nás sa určite udomácni a chystám sa v budúcnosti aj na aj na čapované čistiace prostriedky, ktoré je tu možné tiež zakúpiť.

Čapovaná kozmetika je na slovensku vo viacerých mestách a verím že si nájde svojich fanúšikov. Myšlienka je viac než skvelá. Tieto produkty sú lepšie ako pre človeka tak aj pre životné prostredie. Takže ak ste doteraz váhali vyskúšať, smelo do toho. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.