Menu Zavrieť

Clarins Extra-Firming nočný krém

Ako som už avizovala na instagrame, pustila som sa do testu kozmetiky Clarins. V minulej recenzii som už zrecenzovala makeup a dnes som sa rozhodla vám priniesť skúsenosti s ich nočným krémom. Konkrétne sa jedná o krém Clarins extra firming nočný krém pre suchú pleť. Musím povedať, že moja pleť je suchá s jemnými mimickými vráskami, na čele už trošku viditeľnejšími.

Čo sľubuje

Pôsobí proti starnutiu pleti, zvyšuje pevnosť, plnosť, pružnosť a jas pleti a predlžuje jej mladistvosť. Hydratuje pleť a redukuje vrásky a mimické linky. Má liftingový efekt a vypína kontúry tváre. Vhodný je pre vrásky a pleť 35 +.

Skúsenosť

Krém je hustý a veľmi príjemne nevtieravo vonia. Vôňa je svieža a slabšia. Je balený v sklenenom kelímku ktorý pôsobí luxusne. Napriek tomu že je dosť hustý sa výborne rozotiera a netreba ho veľa, tým pádom krém určite dlho vydrží. Ja si dávam trošku hrubšiu vrstvu na líca, lebo mám po zime veľmi vysušenú pleť. Na tvári nezanecháva film, čo je pre mňa prekvapivé pre krém na suchú pleť. Najskôr som si myslela že mi na pleť nebude stačiť, lebo som naozaj zvyknutá na mastnejšie krémy, no jeho účinky ma prekvapili. Už po týždni som videla že je pleť rozjasnenejšia a sviežejšia. Každé ráno som sa budila s krajšou pleťou. Po troch týždňoch používania som si všimla že krém naozaj zjemnil moje hrubšie vrásky na čele. Nevyhladil samozrejme, ale niesu také výrazné. Musím konštatovať, že to určite niečo robí. Postupne plánujem prejsť na celú radu a vyskúšať aj denný krém. Jediná výhrada je možno tá, že mám stále pocit že mi nestačí hydratovať pleť a tak som ešte v rámci akcie na notine kúpila sérum od Clarinsu na hydratáciu, takže je to o dosť lepšie. Ešte by som rada doplnila, že môj atopický exém ktorým trpím v oblastí očí a je momentálne v kľude to nerozdráždilo, čo ma mimoriadne potešilo. Krém si natieram aj na očné okolie, kde sa mi práveže tento problém vyskytuje. Takže myslím že by ho mohla zvládnuť aj citlivá pleť.

Výhody

  • rozžiarenejšia pleť
  • zjemňuje mimické vrásky
  • konzistencia
  • neostáva mastný film na pleti
  • pomerne skoro vidno výsledky

nevýhody

  • cena
  • slabšia hydratácia na to že je krém určený na suchú pleť

Záver

Výsledky mi nevýhody zatiaľ potlačili, ale ja som si krém kúpila našťastie v akcii. Krém je výborný ale pre dehydrovanú pleť nemusí stačiť. Avšak koniec zimy je myslím každá pleť nespokojná, takže myslím že na jar to už bude ok. Veľmi ma však potešilo, že naozaj vidím výsledky. Je to asi prvý krém pri ktorom vidím účinok proti vráskam. Takže tomuto tlieskam. No neviem ako si poradí s hlbšími, ja zatiaľ trpím len na mimické. V kombinácií s hydratačným sérom od tejto značky je dobrý. Možete sa tešiť aj na recenziu na toto sérum. Krém ako prevencia je podľa mňa super 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.