Menu Zavrieť

Clarins Hydra-Essentiel sérum

V recenziách som už spomenula, že som sa dala na “test” značky Clarins. Zaujali ma mnohé pozitívne ohlasy na túto kozmetiku. V recenzii na nočný liftingový krém od Clarins som už zmienila, že napriek tomu. že krém je určený na suchú pleť, mi na moju dehydrovanú pleť nestačil. A tak som sa rozhodla, ho posilniť hydratačným sérom od tej istej značky. Recenziu na krém si viete prečítať tu https://www.mamapauza.sk/clarins-extra-firming-nocny-krem/

Ako teda dopadol môj test? Najskôr ma prekvapila konzistencia, sérum nieje vôbec gélovej konzistencie, ako je človek u nich zvyknutý. Doslova na mňa sérum vyšpliechlo, takže pri jeho aplikácii, je potrebné si dať pozor. Je veľmi vodové. Po nanesení sa veľmi rýchlo vsiakol. Pokožku však okamžite akoby upokojil a napriek tomu, že ho nieje na pleti cítiť, okamžite zmizol pocit pnutia. Určite je však potrebné na neho ešte naniesť krém a ďalšiu starostlivosť. Samotný myslím nepostačí ani normálnej pleti. Používam ho už cca cez dva mesiace. Musím zhodnotiť, že dehydratácia pleti zmizla. Avšak suchá naďalej ostala.

Sérum bola určite dobrá voľba na doplnenie starostlivosti o pleť. Určite jej to niečo dáva. Ale žiaľ pre moju suchú pleť mi to stále nejak nestačí. Pleť mám síce po používaní krajšiu, určite je aj v lepšom stave, nevyhadzujem sa a je rozjasnenejšia. Ale pocitovo mi stále pripadá, že to nestačí. Asi potrebujem väčšiu dávku silikónov, alebo neviem.

Dlhodobejšie som si neni úplne istá, či sa do tejto kozmetiky oplatí investovať. Suchej až dehydrovanej pleti z môjho pohľadu nie. Naopak normálnej a mastnej môže lahodiť. A myslím , že aj citlivá by si mohla prísť na svoje, nakoľko krém ani moju atopickú pleť vôbec nedráždil. Mne však lepšiu službu spravil neporovnateľne lacnejší loreál, ktorý som recenzovala minule.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.