Menu Zavrieť

Čo by malo dieťa ovládať pred nástupom do škôlky

Každá škôlka má trošku iné kritéria, pokiaľ ide o schopnosti vašich detí pri nástupe do škôlky. Niektoré sú možno trošku benevolentnejšie, iné sú striktnejšie. Väčšina z nich sa však v týchto bodoch zhoduje. Aké to sú sme zisťovali za vás.

Základy slušného chovania ( rečový prejav )

Dieťa by malo vedieť pozdraviť, poďakovať, poprosiť pokiaľ niečo chce.

Základy hygieny

Dieťa by malo vedieť použiť toaletu/ nočník, cení sa však najmä toaleta. V tomto období by malo mať aj zautomatizované umývanie rúk po použití toalety

Odplienkovanie

Dieťa by malo byť kompletne odplienkované a to aj vrátane spánku. Možno niektoré škôlky tolerujú plienky na obedňajší spánok. Drvivá väčšina však nie.

Cumeľ

Aj v tomto prípade sú možno škôlky, ktoré vedia prižmúriť oko, ale vo všeobecnosti sa cumeľ netoleruje.

Samostatné jedenie

Dieťa by malo ovládať samostatné jedenie a pitie z pohára. Škôlky tolerujú u malých detí aj jedenie lyžicou. Dieťa musí vedieť, že je nevyhnutné, aby od stola neodbiehalo.

Obliekanie

Dieťa sa musí vedieť samostatne obliecť, samozrejme v škôlke mu budú nápomocné vychovávateľky, ale malo by mať zvládnutý aspoň nejaký základ. Tak isto to platí aj pri obúvaní. Dieťa by si aj malo vedieť identifikovať svoje veci.

Samozrejme detailne informácie vám poskytne každá škôlka. Je potrebné sa pýtať aké konkrétne pravidlá má zaužívané tá do ktorej prihlasujete dieťa. . Tak ak sa vám to pomaly kráti, môžete sa pustiť do trénovania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.