Menu Zavrieť

Čo robiť, aby vám gél lak vydržal?

Kto ma číta a sleduje vie, že si potrpím na peknú manikúru. Stalo sa to takmer mojim koníčkom a priznávam, že domáca manikúra pomocou gél laku ma veľmi baví. Za tie roky som si už prešla mnohými výrobkami na tento účel a postupom času vychytala chyby. Vďaka tomu sa teším dokonalej manikúre, ktorá mi naozaj vydrží aj nápor domácich prác a celodenný kolobeh života na materskej. Chyby ktoré som postupne vychytala vám sem samozrejme uvediem, aby ste sa aj vy mohli tešiť z krásnych nechtov,

Kvalitný gél lak

Nieje žiadnym prekvapením, že na tomto naozaj záleží. O mne je už známe, že som “zaparkovala” pri značke ORLY a ani to neplánujem meniť. V starších článkoch na túto tému, je ešte niekoľko zmienených značiek, ktorými som prešla, ale táto mi naozaj vyhovuje najviac. Či už skúsite túto, alebo inú značku, rozhodne by som na tom nešetrila a najmä, volila by som nejakú profi radu. Princíp je ten istý, ale vydržia naozaj omnoho viac. Prípadne ak chodíte do salónu a vyhovuje vám ich výrobok, nešpekulujte zbytočne a siahnite rovno po tej značke, ktorú používa vaša manikérka.

Akú LED lampu?

Pri gél lakoch sa používajú najčastejšie LED lampy. ÚV je v tomto prípade úplne zbytočná, nakoľko to trvá dlho. Kvalitná a najmä výkonná LED lampa ide ruka v ruke spolu s kvalitným gél lakom. Je podstatné sledovať najmä výkon lampy. Veľa e-shopov vám ponúka rozkošné, dizajnové a neviem aké krásne a oku lahodiace LED lampy. Samozrejme, je to super marketingový ťah. Ale viac ako na krásu sa zamerajte na výkon. Pre predstavu, ja mám lampu až so 114 W výkonom. Raz som mala aj 6 W a nestačilo to ( nechala som sa nachytať na skladné balenie ). Dobrý a kvalitný gél lak, by mal mať informáciu k potrebnému výkonu pri výrobku uvedenú. Prípadne sa na ňu určite informujte.

Správna príprava

Nieje dôležité iba správne naniesť gél lak, ale aj na aplikáciu necht poriadne pripraviť. Dlho som podceňovala prípravu a najmä podkladovú bázu. Necht je potrebné po zdrsnení poriadne odmastiť a zapracovať kožičku, aby sa vám k nej gél lak neprilepil a nezatiekol k nej. Zároveň vďaka tomu viete gél lak zapracovať teste k nechtovému lôžku a vďaka tomu vám pekný efekt vydrží dlhšie. Primer je určite viac než dôležitý. Zaistí vám priľnavosť gél laku a vďaka tomu vám vydrží dlhšie.

Ako správne naniesť gél lak?

O tomto som sa už podrobne rozpisovala v článku https://www.mamapauza.sk/gel-lak-doma-komplet-manual/

Ale podstatné je naozaj nanášať podľa odporúčaní výrobcu a dodržať aj odporučený čas, ktorý by výrobca mal uvádzať. Nedovoľte aby vám kade tade zatekal. To vám životnosť naozaj skráti. Ak aj zatečeniu dôjde, odporúčam túto nehodu odstrániť pomocou pomarančového drievka a po vytvrdnutí a dokončení manikúry veľmi jemne okraj prebrúsiť jemným pilníkom, ale nie príliš. Iba obrúsiť tú časť, ktorá prípadne trčí. Čo sa týka vrstvy, ja osobne odporúčam síce tenkú, aby to vyzeralo prirodzene, ale dostatočne hrubú na to, aby prípadne, ak si chcete vypestovať dlhé nechty vám ich dokázala spevniť. Gél lak je veľmi dobré pretrieť aj cez špičku nechta, ak ich nemáte príliš krátke

Je možné miešať značky gél lakov?

V princípe to možné je, ale osobne vám to neodporúčam. Kvalita sa môže líšiť a môže to mať samozrejme neblahý výsledok. Mnoho žien používa napríklad podlak a nadlak od inej značky a farebnú vrstvu tiež. Môže si to občas sadnúť, ale treba myslieť na to, že najlepšie si vždy kvôli zloženiu bude rozumieť jedna značka. Ak na tom chcete ušetriť, môžete využiť môj malý trik. Nalakujte si nechty gél lakom neutrálnej farby a na neho môžete hocikedy použiť aj klasický lak na nechty, ktorý vám na ňom vydrží oveľa dlhšie, ako na klasickom nechte. A s použitím top coatu (lakového) vám to vydrží neskutočne dlho.

Každému samozrejme vyhovuje niečo iné a nikoho nechcem navádzať na drahé riešenia. Ale osobne sa mi toto osvedčilo najviac. Samozrejme ak na to nemáte čas, náladu alebo zručnosť, netreba to lámať cez koleno. No ak sa odhodláte, verte mi, že napriek počiatočnej investícii sa vám to skutočne vráti.

2 Comments

    • mamapauza

      Dakujem za odozvu, verim ze pomoze. Keby ste mali otazky, kludne mi napiste, alebo ma najdete aj na Instagrame. Pekny den 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.