Menu Zavrieť

Cvičenie popri domácich prácach


Poznáme to asi všetky, dieťa je už ako tak zabehnuté, my s nim tiež a konečne nám ostalo troška volného času. Posledné čim sa nám ho chce mrhať je cvičenie. Možno sú tu medzi nami aj ženy, ktoré práve baví využiť takto svoj drahocenný čas. Ja k nim však nepatrím a verím že je tu mnoho z vás, ktoré dajú vtedy prednosť spánku, seriálom, knihe alebo inému spôsobu relaxu. Avšak keď máte svoje horšie chvíle nieste úplne spokojné so svojou postavou a aj by ste s ňou radi niečo spravili, no keď sa vám tak strašne nechce. Naviac tá čokoláda je vážne výborná.
Dám vám zopár tipov, ako si troška zacvičiť, spevnieť a popritom aj porobiť domáce práce. Ako na to? Jednoducho zábavnou formou.

Môžeme sa do toho pustiť napríklad popri varení, praní, hraní sa s deťmi, ktoré sa radi pripoja.

Varíte polievku? Popri miešaní môžete drepovať. Takže 10 drepov a premiešať. Toto opakujte aspoň štyri krát. Keď na vás dieťa kričí z izby a vy musíte odbehnúť od sporáku, pripojte sa k hre a popri tom urobte desať brušákov. Potom zopakujte ešte štyri krát. Choďte nazad do kuchyne dochutiť tú polievku a premiešajte. Zatiaľ čo nechávate polievku ešte trošku prebublať, zopakujte si ešte aspoň 20 drepov.

Dieťatko pravdepodobne z úžasom príde za vami. Je načase si k tomu pustiť dobrú hudbu a môžete dieťa dvíhať hore a dole a hore a dole. Dieťatku sa to páči a vy si popri tom viete krásne precvičiť ruky. A hudba vám pozdvihne náladu. Bláznite sa s vašim drobcom, vyhadzujte ho a tancujte s ním. Alebo mu ukážte ako sa má skákať. Predvádzajte ako chodí medveď. Jednoducho sa hýbte. Dajte si súťaž v tom ako skáče žaba, kto bude prvý v cieli…

Uspávate na rukách stále vaše bábätko a už ste z toho na nervy? Nebuďte,  radšej to využite vo svoj prospech. Bábätko môže drepovať s vami v náručí. Alebo s ním robte výpady. Nohy rozkročte, pokrčte trocha kolená a prehupujte sa z nohy na nohu. Toto opakujte až kým dieťa nezaspí. Samozrejme jemne, lebo by zaspať vôbec nemuselo.

Keď je vaše dieťa už batoľa a obľubuje hojdačku pre dvoch, posaďťe ho na jednu stranu, predklonte sa a hojdačku stláčajte hore a dole najskôr jednou rukou 12 krát, potom druhou a striedajte kým to vaše dieťa baví. A verte že ho to môže baviť veľmi dlho.

Vešanie bielizne, keď vaše dieťa sedí a odfukuje pri rozprávke po dobrom obede viete spestriť klikami. Zaveste 5 ks bielizne a spravte 10 klikov, opakujte takto, kým nebude všetka bielizeň vyvesená.

A pokiaľ ešte kočíkujete, je to najlepšie pre zlepšenie fyzickej kondície. Dajte si hudbu do uší a zapojte rýchlu chôdzu. Najlepšie si vyhľadať nejaký dobrý povrch alebo ísť do lesa. Teraz v zime vás to navyše aj zohreje.

Keď je vaše dieťa s ockom, choďte vyniesť odpadky, ak ste v byte na vysokom poschodí, NIKDY nepoužite výťah a nepreskakujte schody. Pekne po jednom…

Celý princíp je v tom, využiť na cvičenie všetko čo sa ponúka a hlavne sa o to snažiť kým je dieťa hore, aby ste si potom počas voľného času vedeli naozaj vyložiť nohy. S týmito cvikmi nebudete fitnesska, ale pomôže vám to troška spevnieť a cítiť sa lepšie. Lebo v momente keď prestávame kočíkovať a dieťa sa osamostatňuje aj vonku pri hre na ihrisku, stávajú sa z nás už len ochrankárky.  Sledujeme dieťa, aby si neublížilo, ale výdaj je potom menší ako bol predtým a dá sa rýchlo nabrať kilá. Je potrebné sa stále udržať v pohybe, lebo človek po tom “bábätkovskom maratóne” môže aj trošku zlenivieť. Treba sa len donútiť. Vždy sa ten čas nájsť dá keď sa chce. Ja mám svoju zostavu, ktorú sa snažím dodržiavať aspoň 3x do týždňa a na mojom pozadí to bolo už po mesiaci vidieť. Len vytrvať. Treba iba využiť možnosti ktoré sa nám ponúkajú. Svet je predsa jedno veľké fitko 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.