Menu Zavrieť

Ecoterra čistiace prostriedky

Už je to asi rok, čo som začala holdovať čapovanej drogérií. Keďže som si podľa všetkého už našla značku, ktorá ma oslovila, začínam postupne spoznávať ďalšie možnosti ktoré ponúka. Domáce zásoby konvenčných prostriedkov sa pomaličky pomíňali a tak som sa rozhodla po dlhšom váhaní vyskúšať aj tie čapované. Zašla som opäť do môjho obľúbeného Pulita v Devínskej Novej Vsi v Bratislave a nechala si niečo nové načapovať. A vy sa teda môžete tešiť na ďalšiu recenziu.

Čistiaci prostriedok na riad

Čistiaci prostriedok na riad som si vybrala s vôňou citróna, lebo ma proste oslovil najviac. Je príjemne hustý, takže ho netreba veľa, určite teda dlho vydrží. Keď ho porovnám s asi najznámejšou značkou, ktorá sa volá podla obľúbeného ročného obdobia, nevidím jediný rozdiel. Možno sa mi zdá ešte o kúsok koncentrovanejší, ale potvrdiť to neviem, lebo na nejaké väčšie študovanie zložení som ja hrozne lenivá. Čo ma viac než prekvapilo je, že je možné tento prostriedok využiť aj v umývačke riadu. Nemám mu čo vytknúť. Plní očakávania, krásne odmastí a skrátka umyje ako som zvyknutá.

Tablety do umývačky

Toto ma prekvapilo asi najviac, že je možné už aj tie kúpiť. V Pulite teda majú aj gél do umývačky, ale mňa nejak zaujali tie tablety. Sú balené po 10 ks a v papieri. No nekup to 🙂 Doma ma trošku prekvapilo, že jednotlivé tablety majú plastový obal. Avšak pani majiteľka mi vysvetlila, že žiaľ musia byť v takomto balení, ale dúfame že to výrobca časom prehodnotí. Vždy je to ale lepšie, ako keď sú ešte balené po viac kusoch vo veľkom plastovom obale. A majú aj šetrnejšie zloženie, takže aspoň to. Umyjú dobre, asi taký priemer. Žiaľ, aby mi umyli ako štandartná “chémia” som ešte Eko tablety nenašla. A to už som poskúšala viaceré. Schválne mi skúste do komentov odporučiť, čo používate vy.

Prostriedok na umývanie podláh

Ja som zvyknutá používať pronto a teda oproti nemu je konzistencia tekutejšia, redšia. Dávkovanie je v princípe podobné ako aj pri ostatných podlahových čističoch. Vybrala som si s dezinfekciou, lebo mi asi najpríjemnejšie voňal. Je určite vhodný aj pre majiteľov domácich maznáčikov. Čistič je vhodný aj na plávajúcu podlahu, takže presne to čo som hladala. Príjemné na ňom okrem vône je, že nezanecháva na podlahe lepivý pocit, čo sa mi občas stávalo, v prípade že sa mi ulialo trošku viac. Potešilo ma, že nezanecháva čmuhy. Podlahy pekne vyleští, umyje a ostáva po ňom byt pekne prevoňaný. Povedala by som, že ma viac než milo prekvapil. Naozaj sú podlahy na pocit aj pohlad pekne umyté. Tomuto už podľa všetkého ostanem verná.

Prekarbonát sodný

Toto je pre mňa maličký zázrak. Pulito má od značky Biolu a veľmi ma prekvapilo, čo to dokáže. Dá sa využívať aj pri čistení domácnosti, aj pri praní. Ja osobne ho využívam na zašlé škvrny a jeho sila ma viac než prekvapila. Po jeho použití, kedy som nechala zašpinené prádlo vo vedre odmočiť cez noc mi vyšli aj staré zašlé flaky od zmrzliny, flaky z bodyčiek po plienkovej nehode, príkrmové škvrny…. Nie všetko vyšlo na prvý krát, to zas netvrdím, ale určite sa to vylepšilo a po opätovnom praní zmizlo. Takže ak máte škvrny, ktoré riešite v rozumnom čase, prekarbonát vám dokonale poslúži. Musím povedať, že veľa výrobkov z drogérie ma sklamalo, takže som od neho nič nečakala, ale naozaj je super a sama som neverila, čo to spravilo. Určite pre mňa účinnejší, ako známi prípravok pri ktorom sa škvrny a špiny zbavíš 🙂

Čistiace prostriedky ma milo prekvapili a plnohodnotne dokážu nahradiť konvenčné. V niektorých prípadoch mi pripadajú aj lepšie. Som veľmi rada, že sa čapované výrobky takto rozbehli a kvalitou sa na ne skutočne dá spoľahnúť. Osobne dúfam, že budú mať stále viac a viac zákazníkov, pretože myšlienka tohto projektu je skvelá. Nielen že je to šetrné k životnému prostrediu a kvalitné, ale zároveň je to aj lepšie pre naše zdravie. Tak ak ešte váhate, šup šup čapovať 🙂

Po nákupe som ešte mala veľmi príjemný rozhovor s pani majiteľkou Pulita a už teraz vás viem potešiť informáciou, že nás čakajú ďalšie novinky. A vy sa budete môcť tešiť u mňa na dalšie recenzie, tak ma nezabudnite sledovať.

Recenziu na pracie prostriedky si viete prečítať v staršom článku tu https://www.mamapauza.sk/capovany-praci-gel-ecoterra-recenzia/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.