Menu Zavrieť

Gélové nechty doma

Aj vás hnevá ako vám ani drahé laky nevydržia dlhšie ako 4 dni? Skúšali ste všetko možné, gellaky z drogérie, gélové laky ktoré sa vytvrdzujú v lampe a stále žiaden efekt… Ak ste v domácnosti ako ja a chcete si udržať upravené nechty, nemám pre vás žiadnu novú správu. Jedine tú, že najodolnejšie sú prosto gélové nechty. Nech som skúšala čo som skúšala, toto jediné sa mi potvrdilo. Keďže som v týchto veciach tak trošku lenivá kamkoľvek chodiť, už pred asi 7 rokmi som si gélové nechty robila doma sama. A tak som sa rozhodla k nim vrátiť znova. Ak ste už niekedy pracovali s géllakmi a lampou, verte mi, nebude to ani pre vás žiaden problém. A ak nie, stačí trošku cviku a naštudovať si ako na to a hravo to zvládnete doma samé. Možno nebudete mať nechty úplne dokonalé, vyzdobené s korálkami a kresbičkami, ale vydržia vám a to je hlavné.

Sama mám veľmi slabé a štiepivé nechty, lámu sa mi a nič nevydržia. Preto som potrebovala spevniť ich, aby vyzerali pekne. Géllaky sú fajn, ale mám rada dlhodobejšie riešenia. Niekoho možno odrádza fakt, že gélové nechty proste vidno. Tu ja vidím obrovskú výhodu v tom, keď si ich robíte sama doma. Viete si regulovať hrúbku naneseného gélu tak ako vám vyhovuje a tým pádom nemusíte chodiť nešťastné od nechtárok, že to nieje podľa vašich predstáv. Áno ak si necháte nechty dlhé ala Kim, v takom prípade to môže pôsobiť neprirodzene, ale je to len a len na vás.

Odkedy som si gélovala nechty naposledy sa trendy dosť zmenili. Voľakedy som potrebovala predraženú UV lampu a gél sa ťažko zháňal. Vytvrdzoval sa snáď 15 minút. Toto všetko dnes už je oveľa rýchlejšie a jednoduchšie. Ak už aj ste majiteľkou nejakej sady a máte LED lampu, vaša prvotná investícia nebude vôbec náročná. Ak nie, lampa sa dá kúpiť na internete a je na vás či zvolíte našich predajcov, alebo sa skúsite pozrieť na dostupnejšie čínske možnosti.

Ja som už lampu mala, ale keďže mi už svietia len tri svetielka a vypaľuje sa, investujem do čoskoro do novej. Pre výber gélu som zvolila stránku NaniNails. Ich sortiment je bohatý a cenovo mimoriadne dostupný. Kúpila som si od nich Led gél priesvitný jednofázový. Po poučení som si dokúpila aj bonder – podkladovú bázu, bez ktorej to ani neskúšajte. Všetko ostatné som mala, ale keď miniem, nakúpim si aj potrebné čističe od tejto značky. Určite to ešte zlepší celkový výsledok. Ich výrobky mi veľmi vyhovujú.

Ja si dávam gél priamo na svoje nechty, nepoužívam umelé nakoľko vďaka gélu a spevneniu mi moje pekne narastú. Ak však chcete použiť umelé, aj tie si viete na tejto stránke kúpiť. Kým nemáte cvik, je to možno aj lepšia voľba a gél vám bude lepšie držať.

Návod ako na to sa vám pokúsim popísať.

V prvom rade je potrebné zatlačiť kožičku a nechty vytvarovať. Následne ich zbrúsiť na povrchu. Netreba však silno, len je potrebné povrch trošku zdrsniť. Následne nechty pretrieme čističom.

Ak chcete použiť umelý necht, tento nalepte, ale nie úplne k lôžku. Stačí tak do 2/3 nechta. Skrátite ho a upravíte do požadovaného tvaru. Umelý necht zbrúsime najmä pri prechode pri prírodnom nechte tak, aby sa prechod stratil. Pozor ale aby ste si nepilovali príliš prirodzený necht. Nezabudnite umelý necht zdrsniť na povrchu celý.

V oboch prípadoch celý povrch nechtu natrieme bonderom – primerom podkladovou bázou, ktorú nechávame zaschnúť.

Gél opatrne otvoríme a jemne premiešame. Začneme nanášať. Na malíček som použila asi veľkosť asi polovice hrášku, možno aj menej. Gél si najskôr naneste na stred plošky nechta a potom ho rozpracovávajte smerom k lôžku, tam najtenšiu vrstvu a postupne akoby veľmi jemne potiahnite po celom nechte. Keď sa mi gél ťahá naviniem si ho na štetec akoby mličkými krúživými pohybmi. Môžete postupovať ako pri lakovaní, ale veľmi jemne a netlačte na necht. Pri špičke nechta dbajte o to aby ste ho potiahli až ku koncu, môžete trošku pretiahnúť cez špičku. Dbajte o to, aby bol gél rovnomerne po celmi nechte a aby sa vám hlavne nedostal na pokožku. Ak sa tak stane, že vám na kraji stečie, dá sa to pekne zoškrabnúť pomarančovým drievkom a po vytvrdnutí a vyčistení trošku upraviť pilníkom.

Po nanesení nechajte vytvrdnúť v lampe. Ja dávam na dve minuty, keďže moja lampa už dožíva. Robím to tak, že si pripravím dva nechty a tie tam strčím. Ak mi to však ide rýchlo od ruky, spravím všetky 4 na jednej ruke a zapečiem, potom na druhej a na záver až palce. Gél on NaniNails ale veľmi nesteká, takže je to v pohode.

Tak a máme hotovo. Stačí už len dočistiť čističom výpotok a je to.

Vždy si nechty hneď nalakujem, keďže sú tak pekne odmastené. Lak na gelových nechtoch drží krásne aj 10 dní. Potom už taký krásny nieje ale drží. Výhoda je, že sa neodlupuje ako klasický lak. Keď je na géloch, skôr sa akoby časom zošúcha. Ale to vidíte hlavne vy. Farba drží dobre aj dva týždne. Mňa osobne tento spôsob baví, lebo rada striedam farby a narozdiel od géllakov, nemusím celý proces “pečenia” nechtov absolvovať pri každej zmene farby, ale stačí prelakovať.

Takto upravené gelové nechty mi vydržia cca mesiac, záleží ako vám rýchlo rastú nechty. Oni vydržia aj dlhšie, ale potom to už pekne nevyzerá. Pri ich vyrastaní si ich vždy trošku prebrúsim pri prechode medzi nechtom a gélom pri lôžku a pretriem priesvitným lakom. Ten obrúsenie pekne vyplní a následne môžete zas lakovať a predĺžite životnosť gélu.

Pokiaľ ide o obavy zo zničenia nechtov… Áno, neprospieva im to, ale doma si sama viete regulovať ako veľmi si ich zbrusujete. A keď to budete robiť opatrne, nech tým nijak extra neutrpí. Lebo to čo pri ďalšom doplňovaní zbrúsite je najmä starý gél a nie váš necht.

Ak sa vám inak na obrázkoch zdá, že mám každý necht inej farby, nemýlite sa. Skúšala som aj farebný gél v pudrovo ružovej, preto ten rozdiel. Taktiež od NaniNail. Je to výborná volba, ak chcete mať nechty bez laku, akoby nalakované a pôsobí to veĺmi pekne.

Pevne dúfam, že bol pre vás tento návod užitočný. Nie som síce manikérka, ale ak máte na mňa akékoľvek otázky, pýtajte sa v komentároch a čo budem vedieť vám rada zodpoviem 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.