Menu Zavrieť

Inšpirácie na darčeky k Vianociam 2020

Ako každý rok, aj tento som sa rozhodla vám poskytnúť zopár nápadov na darčeky pre tento rok. Nápady ktoré poskytnem sú čiastočne inšpirované tým čo kupujem ja, ako aj vecami čo ma zaujali a myslím si, že by mohli byť vhodné. Upozorňujem vopred, že veľkolepo sa to snažíme, odkedy máme deti, poňať najmä pre nich a zvyšok už tak nejak viac menej pozornosti.

Darčeky pre deti

Je toho veľa k dispozícii a myslím, že tu to vôbec nieje ťažké. Stačí vojsť do hračkárstva a vlastne ono už sa o všetko postará. Takže tu vám ani nechcem veľmi radiť, lebo každé dieťa má rado to svoje a vy viete najlepšie, čo sa mu páči.

V našom prípade to bude: bábika z obľúbenej rozprávky, maličký jednorožec čo bliká a dá sa aj česať, spoločenská hra, robotický psík ( alebo proste taký ten chlpatý čo šteká a kaká a neviem čo všetko ). Figúrky z obľúbenej rozprávky, omaľovacia taška.

Ja sa pri staršom dieťati vždy inšpirujem najmä obľúbenými rozprávkami a činnosťami. A potom sa snažím nejaký ten veľký hlavný darček.

Pre bábatko sú to najmä rozvojové hračky, rôzne vkladačky a kadečo náučné.

Darčeky pre neho

Tu by som nerada prezrádzala, i keď možno pôjdeme cestou nič si nedať, ale ja aj tak asi neodolám. Ale neviem či to číta, alebo nie. Každopádne rada to aspoň nejakou pozornosťou riešim. V poslednom období sa u nás tešili obľube tématické tričká s rôznymi vtipnými nápismi. Takže je dosť možné, že opäť pôjdem touto cestou.

Čo mi ešte tak napadá sú klasické ponožky s rôznou tématikou, myslím, že bez ponožiek niesu Vianoce. Určite ak máte deti, potešíte partnera, keď mu niečo spolu vytvoríte. My sme vlani fixkami na textil pokreslili biele tričko a dodnes ho rád nosí. Tento rok by sme/ ste mohli vyskúšať napríklad trenky 🙂

Parfém, príslušenstvo k športu, alebo obľúbenej elektronike sú tiež vždy darčeky čo potešia. Alebo pekné hodinky, prípadne nejaký poukaz. Alebo zážitkový darček je podľa mňa tiež veľmi vhodný. Možno škola šmyku, alebo niečo na tento spôsob.

Darčeky pre starých rodičov

V tomto prípade určite krásnym darčekom sú fotoknihy a čokoľvek s témou vnúčat. Ja tento rok riešim fotokalendáre, do ktorých vkladám fotografie vnúčat, spätne za predošlý rok. To znamená že fotky z januára 2020 dávam na január 2021. Taktiež plánujem ešte nejaké to vtipné tričko. Ďalej si myslím poteší príjemná mäkučká deka s Vianočnou tématikou, voňavý čaj, sviečka a dobrá kniha. To je krásne príslušenstvo, ktoré rovno dá podnet k skvelej činnosti a navodeniu si domácej pohody. Pre knihu volím dielo klasika Vojna a Mier. Myslím, že dedo alebo babička kvalitnú literatúru ocenia. No a keď už máme tú pandémiu, môžete im kúpiť aj nejaké naozaj kvalitné a pekné rúška.

Tento rok budú Vianoce iné, ktovie čo nás ešte čaká. O to viac si myslím, že je dôležité nesústrediť sa až tak na materiálne veci, ale najmä na navodenie čo najkrajšej možnej atmosféry. A ak situácia dovolí, vychutnajte si chvíle s blízkymi. Myslím, že práve tento rok nás naučil hodnotu toho, aké je dôležité byť s rodinou.

Ak hľadáte ešte nejaké nápady, vyskúšajte si pozrieť aj moje staršie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.