Menu Zavrieť

Inšpirácie na Vianočné darčeky pre chlapcov

Každý rok riešime to isté, čo komu kúpiť. Pri rodinných príslušníkoch, ktorý už toho toľko nepotrebujú, prípadne si všetko cez rok kúpia sami je to ťažké. Pri deťoch to je však viac o radosti. Už pri pohľade na vybraný darček vidíme vopred reakciu nášho drobčeka a veľmi sa tešíme ako sa mu bude hračka páčiť. Dnes je v ponuke nekonečné množstvo hračiek a obchodníci sa predbiehajú, čím by mohli zaujať. V dnešnej dobe nájdete aj množstvo rád od šikovných mamičiek na socialnych sietiach, vlogeriek, blogeriek atď… Prinášame vám sumár toho najobľúbenejšieho. Dnes pre vašich synčekov.

Vek O – 10 mesiacov

V tomto veku je len veľmi malý rozdiel v hre chlapca alebo dievčaťa, takže je to takmer totožné s predošlým článkom. Obľube sa tešia hracie deky, hryzadlá, hrkálky a u chlapcov samozrejme nejaké to autíčko. Hracie a blikajúce hračky niesu výnimkou. Hovoriaci psík od Fischer price, ktorý je veľmi populárny a máloktorá domácnosť s deťmi ho nemá. Dojčenská hojdačka môže byť výborná zábava pre vášho drobca.

Vek 10 – 18 mesiacov

Keď začnú deti loziť a chodiť, hračky ktoré ich k tomu stimulujú sú veľká zábava. Autíčko na zotrvačník, vláčik na baterky za ktorým sa deti radi plazia. Alebo im môžete pripraviť maňuškové predstavenie. Hračky z dreva ako je kačička ktorú môžu ťahať na špagátiku. Pre väčšie deti môže byť veľmi vzrušujúce odrážadlo, primerane určené veku. A keďže sú Vianoce a zima, boby zabezpečia zábavu celej rodine. Autíčko mcqueen je taktiež veľmi populárne a nielen u chlapcov.

Vek 18 – 36 mesiacov

Od 18 mesiaca už máte doma hotového človiečika a otvárajú sa vám nekonečné možnosti. Z chlapca sa môže stať hrdina a môže zachraňovať ľudí ako požiarnik. Hasičskú sadu je možné zohnať v niekoľkých variantách. Lego Duplo vláčik alebo drevený vláčik s koľajnicami poťeší aj ocinkov.  Garáže pre autá, žeriav alebo veľká tatrovka s akou sme sa hrali ešte my ako deti. Húkajúca sanitka, alebo chcete mať doma malého gitaristu? Lekárska sada môže pomôcť aj pri spolupráci keď máte doma v chrípkovom období malého pacienta. Môžete aj začať vychovávať hokejistu a kúpiť mu poriadnu hokejku, veď dorast na Slovensku potrebujeme. A kto hovorí že na kolobežke sa nedá jazdiť aj v zime, keď nieje sneh?

Vek 3 – 5 rokov

Synček nastúpil pravdepodobne už do škôlky. Mohol by sa mu hodiť pekný ruksak. Alebo by mohol potešiť prvý bicykel. Kresliaca tabuľa pre malého maliara. V okolí pozorujeme aj veľké nadšenie pre komixových hrdinov. Star wars figúrky,  alebo svetelný meč? Šípky by sa mohli v detskej izbe krásne vynímať. A kto by nechcel autodráhu? Zimné korčule a prvá cesta na ľad s kamarátmi by mohli rozbehnúť zručnosti vášho syna. V tomto veku sa už budú určite so svojimi nápadmi vedieť aj aktívne zapojiť tatinkovia. Ak ste doteraz nepoľavili a máte tú možnosť a nieste proti technológiam u detí, prvý tablet s hrami môže byť tiež vynikajúcim darčekom. 

Veríme že ste tu našli zopár zaujímavých tipov. Ak ste nenašli ten správny, skúste nahliadnúť aj na predošlí článok na darčeky pre dievčatá https://www.mamapauza.sk/inspiracie-na-vianocne-darceky-pre-dievcata/

Čo sa u vás osvedčilo? Svoje tipy nezabudnite napísať do komentárov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.