Menu Zavrieť

Inšpirácie na Vianočné darčeky pre dievčatá

Aj vy premýšľate a hľadáte inšpirácie čo prinesie Ježiško vašim deťom? Všade je veľa tipov no nieste si istý či budú darčeky spadať do vekovej kategórie pre vaše dieťa ? Bude sa s nimi schopné reálne zahrať? V následujúcom článku si povieme aké darčeky sú vhodné pre dievčatá v predškolskom veku od novorodenca až po 5 ročné dieťa.

Vek O – 10 mesiacov

V tomto veku sú nároky na hru skôr menšie, no tiež nie zanedbateľné. Najlepšími darčekmi pre bábätká sú hrkálky, hryzadlá, výborná je hracia deka, rôzne zvukové hračky a samozrejme menšie plyšové hračky. Zaujímavé sú aj leporelá a veľkej obľube sa tešia tzv. quiet book, látková kníha s rôznymi možnosťami ako pre maličkých lezúňov, tak aj neskôr pre väčšie deti. Figúrkami všetkého druhu určenými pre tento vek deti tiež nepohrdnú., napríklad zvieratami. Hračky do vaňe, kačičky lodičky, fantázii sa medze nekladú. U nás je veľmi obľúbená rybka Nemo. Nočný projektor, ktorý na strop pri zaspávaní premieta obrázky podľa výberu je výborným darčekom a veľkým pomocníkom pre maminky na upokojenie dieťatka a prípravu pred spánkom.

Vek 10 – 18 mesiacov

V tomto veku sa mimoriadne rýchlo rozvinie hrubá motorika a dieťa začne napredovať neskutočným tempom. Vhodné sú napríklad chodítka ktoré je možné tlačiť, nákupné vozíky a predmety ktoré môžu tlačiť deti pred sebou. Pre deti od jedného roka sa veľmi osvedčila napríklad malá plastová šmýkľavka, detský bazén ktorý je možné naplniť plastovými guličkami, skákací koník ( tzv. hopsadlo ). Interierová hojdačka, ak máte dostatok priestoru, tiež dieťa mimoriadne poteší, naviac pomôže aj vám pre zabavenie dieťaťa v tieto sychravé dni. Pokiaľ je vaše dieťa už dostatočne šikovné, určite už využije aj prvé lego DUPLO. A ak máte doma malú pomocníčku, metla a smeták sú veľmi obľúbené a nielen u dievčat.

Vek 18 – 36 mesiacov

Vaše dieťa už začína mať pekne rozvinutú hru a fantáziu. Keďže sa dnes zaoberáme darčekmi pre “baby” určite už je čas na prvý golfový kočík. Potešíte aj bábikou obľúbenej Elsy alebo Anny z rozprávky Ľadové kráľovstvo. A čo takto Máša? Figúrka a obľúbený medveď v plyšovom prevedení. Detská kuchynka a k nej nekonečne veľký výber príslušenstva sa bude tešiť veľkej obľube určite veľmi dlho.  Puzzle, plastelína, trubka, harmonika, prvé klávesy a môžete založit prvý rodinný band 🙂 

Vek 3 – 5 rokov

Takéto slečny už berú svoju rolu maminky vážne. Ak sa vaša princezná rada hrá s bábikami, ocení poriadny kočík – vaničku. Na trhu je ponuka oblečenia, plienok pre bábiky. Bábika by mohla mať aj vlastnú postieľku, alebo vaňu v ktorej sa vykúpe, stoličku v ktorej ju vaša malá – veľká baba bude môcť nakŕmiť. Domček pre bábiky je snom hádam každého dievčatka, prekrásne sú v drevenom prevedení spolu s príslušenstvom, ktoré sa dá dokupovať, avšak v hračkárstve sú aj lacnejšie možnosti. Farbičky, fixky, omaľovánky je možné zohnať aj v pekných setoch. Papučky z motívom zvierat, no kto by ich nechcel? Dievčatá sa rady hrajú aj na princezné. Módne reťazce a obchody s detskými potrebami ponúkajú prekrásne šaty pre princezné, tak ktorá bude tá vaša? 

V dnešnej dobe je v ponuke veľmi veľa hračiek a možností. Sú aj pre veľa ľudí dostupnejšie ako boli možno v minulosti. Nezabúdajme však na to čo je pre naše deti najdôležitejšie, spoločne strávený čas, tak im ho venujme, lebo to je najkrajší darček, aký im môžeme dať. Želám vám príjemné nákupy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.