Menu Zavrieť

Koľko má dieťa spať? Rozdelenie podľa veku

Ak si práve vytvárate režim s vašim bábätkom, alebo máte staršie dieťa a chcete vedieť aká je približná potreba spánku malého dieťaťa, je tento článok určený pre vás.

Popatrála som na internete, zahrabala do štatistík a prinášam vám moje zistenia. Keď sa na to spätne pozriem tak mi to plus mínus sedí. Samozrejme treba brať ohľad na to, že každé dieťa je individuálne. Avšak určite vás to zorientuje, ako by to malo približne vyzerať. Prvé mesiace treba však brať veľmi s rezervou, lebo režim sa ešte len vytvára.

počet denných spánkovdĺžka spánkučas bdenia medzi spánkom
1-2 mesačné4 – 5 1-3 h20 – 60 minút
3 – 5 mesačné3 – 41 – 1,5 h2 hodiny
5 – 7 mesačné2 – 3
1 – 1,5 h
2,5 hodiny
7 – 1221 – 2 hodiny3 hodiny
12 – 1811 – 2 hodiny5 – 6 hodín
18 – 2411,5 – 3 hodiny6 hodín
24 – 3611 – 2 hodiny8 hodín

V niektorých prípadoch už po dovŕšení 2 rokov deti prestávajú spať. Podľa konzultácie s pedagogičkou je však veľmi dôležité spánok zachovať, aj na úkor vášho pohodlia. Samozrejme keď to nejde, tak to nejde, no kým sa dá, je dobré aby si dieťa cez deň pospalo. Ak sa rozhodnete spánok odbúrať, je veľmi dôležité to robiť postupne, aby dieťa nebolo príliš vyčerpané. Môžete mu denný spánok postupne začať skracovať.

Keď už dieťa cez deň nespí vôbec, odporúča sa mu aspoň na hodinku dopriať kľudový režim. 

Ak riešite problém so zaspávaním, mohol by vám pomôcť aj tento článok https://www.mamapauza.sk/zakladne-chyby-pri-uspavani/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.