Menu Zavrieť

Kozmetické objavy leta 2019

Rozhodla som sa z času na čas priniesť nejaký drobný súhrn produktov z drogérie, ktoré viem odporučiť. Niesu to asi žhavé novinky, ale pre mňa áno, nakoľko nepatrím k tým, čo musia vytestovať hneď všetko nové čo trh ponúka. Hoci nemôžem poprieť, že občas sa aj to stáva. Dnes sa s vami podelím o moje dobré skúsenosti s týmito produktami. Verím že pre niekoho to môže byť užitočné.

Balea čistiaci gél na tvár

Tento čistiaci gél som si kúpila, lebo som ho už dávnejšie chcela vyskúšať. Z času na čas prejdem aj na lacnejšie produkty, lebo si nemyslím, že tie drahšie sú nutne najlepšie. A hlavne pokiaľ ide o sprchovaciu kozmetiku. Tento gél medzi ňu radím. Ja na odlíčenie mám gély a peny najradšej. Gél má veľmi príjemnú konzistenciu, pleť nedráždi, krásne odlíči a prehnane nevysušuje. Pleť mám aj po dlhodobom používaní v pohode. Splňuje čo sľúbi, cena je viac než priaznivá a je ho v balení dosť. Takže tu nieje nad čím váhať.

EUCERIN Hylauron filter očný krém

S touto kozmetikou a hylauronovou radou mám už z minulosti vynikajúce skúsenosti, ale o tom inokedy. Pre ne som sa rozhodla vyskúšať očný krém, ktorý som začala posledné mesiace používať naozaj poctivo. Musím povedať, že som nadšená. Pri každom nanesení cítim vyložene uľavujúci pocit na očnom okolí a osvieženie. Krásne zvláčňuje a určite aj rozjasňuje. Z môjho pohľadu redukuje aj drobné mimické vrásky. Ako je to s hlbšími neviem, nakoľko nimi zatiaľ nedisponujem 🙂 Krém je pre mňa vynikajúci objav a určite ho zaradím medzi stálice v mojej kúpeľni. Vyhovuje aj na moju citlivú pokožku. Za mňa 100 bodov 🙂

Vichy Normaderm Hyaluspot

Toto je pre mňa maličký zázrak. Jedná sa o lokálny gél na báze kyseliny hylauronovej, ktorá ma za účel vysušiť a zamedziť rozvoju pupienkov. S touto radou skúsenosti síce nemám, keďže často na pupienky netrpím, ale tu a tam sa niečo na pleti vyskytne. A práve na občasné nedokonalosti je vynikajúci. Nanáša sa ráno a večer na vyčistenú pleť na prípadné nedokonalosti. Aplikátor je príjemný, gél chladivý a naozaj zabráni ďalšiemu rozvoju vyrážky. Drobné dokáže zničiť po cca 2 – 3 naneseniach, s väčšou, hlbšou si poradil približne do troch dní. Výhoda je, že nieje vidieť a keď zaschne, dá sa pekne zakryť makeupom, takže vyrážka je schovaná a zároveň sa pekne lieči. Niekedy ho používam aj na vytlačený pupienok na doliečenie a to ide potom veľmi pekne rýchlo. Avšak odkedy ho mám, nejakému vytláčaniu sa úspešne vyhýbam. Čo je výhoda, lebo, práve tým som si vždy liečbu vyrážky ešte predĺžila. Ešte upozorňujem, že počas liečby ostáva troška červený fliačik, ale ten zmizne max do 2 dní, mne aj skôr.

Balea sprchový gél med a mlieko

Balea je pre mňa čo sa týka sprchovacej kozmetiky taký priemer. Nenadchne – neurazí, umyje a to je podstatné. Mám rada aj ich limitky, ale keďže používam aj tuhé mydlá, alebo čapované sprchové gély, nekupujem si sprchové gély často. Tu som urobila výnimku. Nejedná sa o žiadnu novinku, avšak pre mňa príjemný objav. Po balea sprcháčoch mi ostávala pokožka skor suchšia, avšak to neplatí pri tomto sprchovom géle. Okrem jeho krásnej vône ma naozaj potešil aj príjemný pocit po sprchovaní. Nevysušuje a pokožka je po ňom v príjemnom stave.

Ak máte aj vy nejaké skúsenosti s týmito produktami a chcete sa o ne podeliť, napíšte nám dole do komentárov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.