Menu Zavrieť

Kozmetika MIXA recenzia

Keďže je moja pleť nejaka nevyrovnaná v dôsledku ukončeného dojčenia a viacerých hormonálnych zmien s tým spojených, zmenila som svoju kozmetickú rutinu. Zároveň som sa rozhodla do nej zaradiť aj nejaké iné produkty ako doposiaľ a celkovo odľahčiť a zamerať sa na dôsledné čistenie. Samozrejme sa o to s vami idem podeliť. Kozmetika MIXA je určená najmä na citlivú pleť, ktorá teraz postihla aj mňa. Naďalej mám pleť suchú, no už nie tak dramaticky. Musela som teda tentokrát byť s výberom opatrnejšia a hľadať cielene produkty na citlivú pleť. Na trhu ich je veľa, avšak rozhodla som sa aj pre cenovo dostupnejšiu kozmetiku, čím MIXA bezosporu je.

Gelový micelárny odličovač hyalurogel

Kúpila som ho v podstate omylom, namiesto micelárnej vody od MIXA. Tento omyl mi však vôbec neprekáža. Je určená pre suchú a citlivú pleť. Má gélovú konzistenciu. Nanášanie mi veľmi vyhovuje. Je to ako micelárna voda s výhodami odličovacieho mlieka. Je skvelá na odlíčenie a pumpičkové balenie ma veľmi baví. Na citlivú pleť super. Na oči si netrúfam ho dávať, asi mám radšej odličovanie umývacím gélom a pod vodou. Odličuje makeup veľmi dobre, ani ju netreba nejak zásadne na tvári trieť. Poradí si aj s dlhotrvajúcim rúžom a všetkým čo ste na tvár cez deň nazbierali. Tento micelárny gél sa už nemusí oplachovať, avšak ja to robím, pretože ho používam ako prvú fázu odlíčenia a následne ešte dočisťujem umývacím gélom ( teraz mám iný, ale Mixa ma výborný čistiaci gél ). Túto micelárku odporúčam všetkými desiatimi pre suchú a citlivú pleť. Vlaste ako všetky micelárky od tejto značky. Tie MIXA naozaj vie robiť skvele!

Odličovač očí Sensitive skin

Priznám sa, že tu som podľahla instagramovým chválam a siahla po značke mixa. Ich odličovač je veľmi chválený. Keďže táto kozmetika je primárne určená pre citlivú pleť, šla som zámerne po nej. Naviac mám s pár výrobkami už dobré skúsenosti. Odličovač je dvojfázový a treba ho premiešať. Odličuje výborne, ale treba ho nechať priložený na očiach dlhšie. Niektoré riasenky idú s ním trošku ťažšie dolu. Čo ma však sklamalo, že ma štípal v okolí očí. Nič dramatické, ale ani zásadne príjemné. Pri ďalších krokoch večernej rutiny mi následne ostal v okolí oči diskomfort. Je pravda že mám atopickú pleť a to znamená, že nie práve predvídateľnú, ale práve pri tejto značke som čakala, že sa mi to nestane. Práve preto, že viem že aj atopici si tento odličovač chvália. Exém mi nevyvolal ale to štipkanie mi proste vadí. Takže by som ho hodnotila tak, že ako odličovač je fajn, priemer, ale pri citlivej a atopickej pleti je to asi hop alebo trop.

Denný krém hyalurogel light

Krém som sa rozhodla vyskúšať na základe pozitívnych hodnotení a chcela som, keďže používam aj séra, niečo len ľahučké na hydratáciu. Na leto predsa nejaké hutné krémy netreba. Priznám sa, že som mala trošku rešpekt, nakolko cena je veľmi dostupná a už sme si asi nejak spravili zbytočné predsudky. Pretože tento krém je naozaj fantastický. Zatieni hravo aj oveľa drahšie značky. Jeho ľahučká konzistencia nedráždi a veľmi príjemne hydratuje. Kombinácia glycerínu s kyselinou hyluaronovou pleti naozaj prospieva A to aj suchej aj citlivej. Pre suchšiu pleť majú aj verziu rich. Po tej som nesiahla, no asi som mohla. Avšak keďže používam aj sérum s kys. hyluaronovou, je to aj v ľahšej verzii krému fajn. Úžasne rýchlo sa krém vsakuje, pleť je rozžiarená a je to výborný podklad pod makeup. Niekto kritizuje parfumáciu Mňa však baví. Vôňe ktoré táto kozmetika pridáva do niektorých produktov sa mne veľmi páčia, takže je to vec vkusu.

Nočný krém halurogel night

Nočný krém je výživnejší a hydratačnejší, ako denná verzia. Ja si pochvalujem. Po celom dni je to naozaj pohladenie pre pleť. Nedráždi, nezaťažuje a jeho príjemná vôňa mi dáva taký fajn pocit čistoty. Pleť osvieži a je akoby napapaná može regenerovať. Má aj upokojujúci účinok. Ja som spokojná. Veľmi ma tento krém prekvapil. Hlavne nedráždi a efekt je viditeľný aj ráno. Používam pod neho retinol sérum, alebo kyselinu hyaluronovú. Ale aj samotný skvelo hydratuje. Normálna pleť si ho zamiluje, suchá tiež, ale tá možno ešte niečo naviac bude potrebovať. Na letné obdobie ideálny kamarát.

Pleťová maska MIXA anti – Imperfection

Už dlhšie som chcela nejakú čistiacu masku v tube, tie jednorázové zabúdam kupovať a potom už tak nedbám o pravidelnosť. Pleťová maska od MIXA je určená na citlivú pleť a má pleť čistiť. Má exfoliačný efekt a môže sa použiť buď ako pleťová maska, alebo ako čistiaco odličovací prípravok večer na pleť. Ja používam 1-2x týždenne ako masku. Musím povedať. že je naozaj veľmi šetrná, nedráždi, dobre čistí a pleť je po nej jemná a vyhladená, takže nemám potrebu používať peeling. Je naozaj super. Šetrným spôsobom vám zabezpečí čistenie pleti. Balenie je veľké, takže vydrží dlho, Pôsobiť stačí nechať 5 minút, takže si na ňu vždy nájdete čas, čo je fajn. Ďalší produkt, ktorý viem odporučiť 🙂

Sprchový gél MIXA Baby

Tak do tohto sprchového gélu som sa zamilovala. Je vhodný na citlivú až atopickú pleť. Začala som ho kupovať deťom, lebo mám rada pre ne jeden produkt na telo aj vlásky. Gél som si natoľko zamilovala, že ho používam už aj ja. Jeho parfumácia sa mi nesmierne páči a pleť absolútne nevysúša a je po jeho použití nádherne jemná, že sa mi už ani nežiada telový krém. Deti majú z neho krásne vlásky v ktorých sa drží vôňa ešte niekoľko dní. Odporúčam všetkými desiatimi. Naviac je tento sprcháč úsporný. keďže si ho naozaj zamiluje celá rodina. Už máme tretie balenie a neomrzel nás 🙂

Kozmetika MIXA ma v princípe opäť nesklamala. Je pravda, že mi nemusí každý produkt 100% sadnúť, avšak to sa stane u hociktorej značky. Mixa patrí k tým, že aj keď niečo nieje úplne dokonalé, vždy sa k nej rada vrátim, lebo viem, že väčšina produktov je skvelá. O cenovej dostupnosti sa ani nemusíme baviť 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.