Menu Zavrieť

Make-up LA ROCHE – POSAY Toleriane Teint

Makeup z lekárne som už dlhšie neskúšala. Dlho som teraz používala makeupy z drogérie, ale nejak mám chuť svoju pleť trošku rozmaznať. Zároveň ju mám po dlhých zimných mesiacoch veľmi dehydrovanú a zmatňujúci makeup čo mám doteraz to len zvýrazňuje. Viem že zmatňujúce makeupy pre suchú pleť niesu nič moc, ale ja ich proste preferujem. O to viac ma zaujal tento. Finiš by mal mať zmatňujúci no je určený aj na suchú pleť.

Popis

Make-up by mal zjednotiť vašu pleť a zakryť drobné nedokonalosti, hydratovať, minimalizovať póry. Krytie by malo byť stredné. Je vhodný na citlivú, normálnu až suchú pleť.

Skúsenosť

Mám odtieň Ivory 01. Na ruke pôsobí veľmi ľahúčko do rúžova, ale na tvári to tak vôbec nieje. Odtieň je pre vyblednutú pleť veľmi vhodný a krásne sa prispôsobí tónu pleti. Konzistencia je jemná krémová, neskutočne príjemná na tvári. Pocitovo akoby ste si dali hydratačný krém. Po nanesení ostáva pleť nádherne zjednotená, jemne zmatnená a pritom rozjasnená. S makeupom sa perfektne pracuje, výborne sa rozotiera a čo ma prekvapilo, aj keď to s množstvom preženiete, perfektne sa dá zapracovať. Nesteká, dá sa aj pekne vrstviť. Intenzitu krytia je práve možné regulovať množstvom použitého makeupu. Lepšie sa mi nanášal hubkou, alebo prstami, štetcom príliš nie, mám pocit že ten finiš so štetcom nebol taký pekný. Pokožka si pod makeupom vyložene hovie. Čo ma ale nepríjemne prekvapilo bolo, že sa makeup po pár hodinách začal strácať a to aj keď som ho naniesla viac a zafixovala púdrom. Toto ma veľmi mrzí, lebo tak krásne pôsobiacu pleť som po žiadnom makeupe ešte nezažila. Možno by pomohla báza pod makeup, ale toto ja nepoužívam a ani s tým nejak neplánujem začať. Nenechával fľaky, len proste začal miznúť.

Výhody

  • cenovo rozumný cca 20 €
  • nedráždi, príjemný na suchú a citlivú pleť
  • nádherný finiš
  • neskutočne príjemný pocit hydratovanej pokožky
  • prirodzene pôsobiaci
  • krásny odtieň, prispôsobí sa pleti
  • dobre sa nanáša
  • nezvýrazňuje póry

nevýhody

  • slabá výdrž ( a toto ma vážne štve )

Záver

Makeup určite odporúčam všetkými desiatimi, ale iba ak vám stačí na nejaký lepší pocit vo všedný deň. Ak sa chcete mať bezchybný makeup niekoľko hodín, nebude to asi ten pravý. Pre suchú pokožku ale úplná báseň. Ja ho domíňam a veľmi rada, ale prípadnú ďalšiu kúpu ešte zvážim a asi sa poohliadnem aj po inom, ktorý dlhšie vydrží.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.