Menu Zavrieť

Najlepšie riasenky z drogérie + tip na líčenie

Je kopec výrobkov tohto druhu, ktoré asi každá z nás rada skúša. Avšak nájsť dobrú špirálu/ riasenku je naozaj umenie. Všade na nás číha reklama so ženami čo majú mihálnice ako bábiky, no povedzme si na rovinu, na tento účel sú isto využívané ženy, ktorým prosto príroda nadelila. Ak k nim patríte, gratulujem, asi vám je úplne jedno akú riasenku využijete. My obyčajné ženy s priemernými mihálnicami si musíme pomôcť trošku viac. Rozhodla som sa preto napísať moje tipy na riasenky z drogérie, ktoré sa osvedčili mne a ktoré si opakovane kupujem. Všetky riasenky majú výhodu, že sa neotláčajú, o to dbám, lebo s týmto ja mám veľký problém. Naviac sa s vami na záver podelím o môj spôsob líčenia, ako si ich spravím výraznejšie a aby pôsobili krajšie.

1.Maybelline lash sensational – pre mňa osobne najlepšia riasenka, akú v drogérii kupujem. Som jej už dlhodobo verná. Má krásne zahnutý aplikátor, ktorý je plastový, veľmi pekne rozčeše a mihálnice naozaj predĺži a zahustí. Pozor ale, sú dva typy tejto riasenky. Jedna je fialová s čiernym nápisom a druhá má ten nápis akoby viac orámovaný, pozrite obrázok, túto mám presne na mysli. Tejto riasenke v zásade nemám čo vytknúť. Dlho vydrží a pracuje sa s ňou asi najlepšie. Nedrolí sa, nezlepuje, nič. Z mňa top.

2. Maybelline total temptation – táto riasenka je skôr zahusťujúca a to poriadne. Takže s ňou treba trošku opatrnejšie. Kefka je zo štetín. Pri vybraní treba dať pozor, vždy vybehne hojne farby. Kefka je trošku tvrdšia, ale aj tak sa s ňou pracuje veľmi pekne a dobre, Je rovná nieje zahnutá. Mihálnice zvýrazní, pri mojom štýle líčenia čo uvádzam dole, až neskutočne dobre, treba však dať pozor na vrstvy a chce to s ňou trošku cvik , aby nezlepovala. Nevýhoda je, že sa horšie odličuje, ale zas vďaka tomu slušne vydrží aj v lete.

3. Loreal volume collagene– má úplne klasický štetček, ten so štetinkami. Je veľmi komfortný. Riasenka sa nanáša veľmi dobre, aj sa pekne vrství. Povedala by som, že touto nikdy nič nepokazíte a mám pocit že vyhovovala každému, komu som ju odporučila. Čo je veľmi príjemné, že nedávkuje veľa ani málo farby, takže sa s ňou naozaj pekne pracuje. Predĺži pekne, zahustí mierne.

4. Loreal paradise extatic- úžasný štetec, úžasne sa s ňou pracuje, krásne drží a efekt je naozaj super. Dajú sa s ňou vykúzliť jak prirodzené , tak aj naozaj výrazné riasy. Krásne rozčeše, vôbec nezlepuje a naozaj úžasne zahustí. Jediná nevýhoda je, že mi pripadá, že naozaj rýchlo schne. čo ma dosť mrzí. Ale komu vyhovuje, musí ju skrátka kupovať častejšie. Myslím, že za to ale stojí.

5. Bourjois volume Glamour Max – Moja druhá topka hneď po tej prvej. Makučká a hustá kefka. Tiež patrí k mojim obľúbencom, lebo naozaj vydrží. Mihálnice mi zvýrazní tak, že ani nemám potrebu oči nejak viac líčiť. Takže na bežné denné rýchle líčenie je úplne ideálna Parádne predĺži aj zahustí. Jediná nevýhoda je, že sa naozaj veľmi zle odličuje. Človek má skoro až pocit, že je ľahko vodeodolná. Takže s tým treba počítať. Na jeseň, zimu, daždivé počasie, alebo leto a vlhko je to však celkom fajn vlastnosť 🙂

A ako líčim?

Vždy po nanesení makeupu si prepudrovávam celú tvár. A okrem nej si vždy prepudrujem aj viečka a hlavne mihálnice. Ak nanášate aj tiene, nezabudnite si aj potom poprášiť mihálnice tieňmi. Potom naneste riasenku, stačí jemná vrstva, hlavne do koncov mihálnic. Nezabudnite si aj nalíčiť mihálnice vo vonkajšom kútiku oka. Ideálne ich potiahnuť trošku smerom von, spraví to mandlový efekt očí. Potom nechajte mihálnice uschnúť, ale nie úplne. Následne naneste druhú vrstvu. Okrem spodných mihálnic, tým stačí jedna vrstva. Mihálnice ťahajte dohora a zik zak systémom prečesávajte, prípadne cez štetec riasenky akoby premrknite. Opäť nezabudnite na nalíčenie mihálnic vo vonkajšom kútiku oka smerom von trošku do šikma. A máte hotovo. Takto nalíčené mihálnice už veľa nepotrebujú. Pôsobia vždy hustejšie a oči sú pekne výrazné.

Každá z uvedených riaseniek je pre mňa úplne super a vlastne striedam skoro iba tie, pokiaľ sa nenechám zlákať na nejakú novinku. Ale musím ešte povedať, že nová mi vždy pripadá až moc mokrá a najradšej mám riasenky až po chvíli používania, keď akoby trošku preschnú. Aj vy to tak máte?

2 Comments

    • mamapauza

      Dobry den, dakujem za komentar. Ano, s niektorymi sa clovek troska musi naucit pracovat a niekedy je to o cviku:-)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.