Menu Zavrieť

Hry s legom

Čas škôlok a škôl je tu a s nimi aj prichádza čas soplíkov a podobných “radostí”. Keď už si doma neviete rady, ako dieťa zabaviť, mám pre vás opäť zopár tipov na hranie. Niektoré spoločenské hry som už uviedla v článku na blogu https://www.mamapauza.sk/prve-spolocenske-hry-pre-deti/

Zopár tipov máte aj na mojom instagramovom účte, tak ma nezabudnite sledovať.

Dnes som si však posvietila na hry s legom. Konkrétne v našom prípade ide o lego duplo, ale je mnoho iných tipov stavebníc, ktoré je možné pre tento účel použiť. Naša rodina je vášnivým zberateľom tejto stavebnice, takže ho máme naozaj veľké množstvo. Ale je to asi jedna z mála hračiek u ktorej viem povedať, že ponúka nevyčerpateľné množstvo zábavy, je náučná a dlho dieťa drží. Ak mu predvediete ako na to, pomôžete mu rozšíriť jeho fantáziu. Princípom je, že sa netreba nechať limitovať, len tým čo je nakreslené na krabičke, ale z lega si toho viete vytvoriť naozaj mnoho a spájať to aj s inými hračkami. Uvediem vám zopár príkladov ako na to.

Hra na škôlku

Ak chcete pripraviť svoje dieťa na to čo ho vlastne čaká, prípadne už je v kolobehu povinností, určite ho bude táto hra baviť. Stačí len postaviť postieľky, stolík, kresielka, záchodík a kadečo na čo si len spomeniete. Doplníte panáčikmi a hra sa môže začať.

Hra na zoo

Vyrobte si boxy pre zvieratká, návštevníkov, stromčeky a môžete sa s deťmi hrať napríklad na to, ako sa o ne staráte, kŕmite ich, čistíte im stajne a podobne. Dieťa sa aspoň naučí, že o zvieratká sa treba naozaj starať.

Hra na ihrisko

Nieje nič ľahšie, ako si vyrobiť z lega napríklad ihrisko. Opäť k tomu je potrebná, ale nie nevyhnutná podložka. Vyrobte si preliezačky, rebríky a niektoré sady obsahujú aj šmykľavky , z ktorých môžete panáčikov aj spúšťať. Ak nemáte, poslúži vám aj rolka rozstrihnutého stredu z toaletného papiera. Do hry viete zapojiť aj obľúbené zvieratká, figúrky, alebo drobné bábiky. Duplo má aj samostatnú sadu v tomto duchu, my sme ju však pri našom množstve stavebnice už nepotrebovali a oveľa radšej si ju prispôsobili našim potrebám.

Domček pre bábiky

Tu nám poslúžila skriňa Kallax z Ikei a lego. Alebo vám postačí nejaký regál, prípadne poličky. Ak nemáte domček pre bábiky, viete si ho takto smelo vyrobiť a aspoň vám nezaberie priestor. Jednoducho si zložte z lega postieľku, umývadlo, stoličku, stolík, vaňu, záchod, čo vám len napadne. Umiestnite do políc a bábiky budú mať svoj vysnený domov. Za lacno a podľa fantázie 🙂

Domáci maznáčik

Ak máte figúrku napríklad zajačika, viete mu z lega vytvoriť ohrádku s potrebným príslušenstvom a vaše dieťatko sa môže s ním hrať a pekne sa o neho starať.

Extra tip

Súvisí trošku s predošlým bodom. Ak máte živého maznáčika, napríklad škrečka, nemusíte zbytočne utrácať na príslušenstvo pre neho. Viete mu z lega vyrobiť krásny domček v ktorom môže loziť v počte poschodí, aké si zvolíte. Viete mu tak vyrobiť pekný domov plný zábavy, ktorý môžete kedykoľvek obmieňať. Daju sa vymyslieť taktiež rôzne preliezačky. Keď je dieťa večie, viete vlastne takto vaše stavebnice šikovne využiť na ďalšie použitie.

Tak čo, koľko tu mám lego maniakov? Dúfam že som vás inšpirovala. Ja si idem skladať. Pekný deň 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.