Menu Zavrieť

Porovnanie gél lakov na domáce použitie

Ako asi každá žena, alebo väčšina z nás aj ja túžim po pekne upravených nechtoch. Odjakživa trpím na veľmi krehké lámavé a najmä štiepivé nechty. Preto ma vždy zachraňoval gél, alebo laky, vďaka ktorým som ako tak vedela “ošúpané” a nezdravé nechty zakryť. Gélové nechty samotné sa mi však zunovali, pretože mi vadil neprirodzený vzhľad a skutočnosť, že to moje nechty ešte viac poškodzovalo. Neskôr som sa rozhodla prejsť na domáce sady gél lakov, teda tých čo sa vytvrdzujú v lampe. Prešla som viacerými značkami. O moje skúsenosti s jednotlivými značkami som sa rozhodla s vami podeliť.

Sally Hansen

Jedná sa asi o najznámejšiu a najdostupnejšiu domácu sadu gelových lakov. Zakúpila som si ju ako štartovaciu sadu kvôli pribalenej lampe. Sada obsahuje podlak, farebný lak a nadlak. Každú jednu vrstvu je potrebné vytvrdiť samostatne po dobu 30 sekúnd. Farebná vrstva sa odporúča dať v dvoch vrstvách kvôli lepšiemu výsledku.

Výdrž sľubujú 14 dní, realita je však niekde na 10 – tich a to tiež nie vždy. Zakaždým proste nejaký jeden, dva nechty zradia. Bezchybná manikúra je tak približne týždeň. Gél lak je naozaj pevný a pekne vydrží. Skúsenosť je taká, že záleží jednako od správnej aplikácie, ktorá je kľúčová, no podstatná je aj záťaž. Ak ste na rodičovskej dovolenke a neustále máte namočené ruky a niečo drhnete, nie vždy to ustojí. Nevýhodou je potreba kúpiť aj podlak aj nadlak, na trhu už je veľa produktov kde jeden výrobok zastúpi obe. Výber odtieňov tiež nič moc. Ťažšie sa odstraňuje.

Striplac Alessandro

Jedná sa o zlupovací gél lak. Hoci som si neni úplne istá, či sa aj tento dá zaradiť medzi gél laky, ale princíp je ten istý. Alessandro ma očaril neskutočným výberom odtieňov, naozaj myslím že je v tomto bezkonkurenčný. Ďalšou výhodou je Twin coat, ktorý hravo zastúpi aj podlak aj nadlak, takže vám stačí jeden produkt. Výdž sľubujú 14 dní. Toto viem potvrdiť iba v prípade, keď som použila iba dve vrstvy twin coatu a na vrch nalakovala klasickým lakom. Mám dojem že ten lak to akoby trošku ešte zafixoval. S klasikými farbami tejto značky je výdrž približne 7 – 10 dní. Každá jedna vrstva sa vytvrdzuje 60 sekúnd, čo považujem trošku za mínus, nakoľko to dosť predĺži čas manikúry. Úžasná a zároveň dominanta tohto laku je jednoduchosť odstránenia, lak totiž stačí odlupnúť. Vôbec netreba používať žiadne acetónové zábaly ani nič podobné. Lak ide naozaj ľahúčko dole. A neničí a nevysušuje tak nechty ako iné výrobky. Osobne som názoru, že tento produkt je ideálny hlavne na zdravé nechty. Zo skúsenosti okolia viem, že na takých sedí a vydrží najlepšie. Ale ani na mojich zničených to nebolo vôbec zlé. Obrovská výhoda je, že sa nechty predtým nemusia zdrsňovať, čo úprimne ja nerobím pri žiadnom.

ORLY

Tento gél lak som objavila pomerne nedávno. Keďže mám už slušnú zbierku od Alessandra a potrebujem ju minúť, rozhodla som sa kúpiť iba základnú vrstvu, ktorú kombinujem s obyčajnými lakmi, alebo využijem farby čo mám od Sally Hansen ( s Alessandrom som si to ešte netrúfla nakombinovať, ale plánujem ). Tento gél lak má veľkú výhodu že zastúpi opäť aj spodnú aj vrchnú vrstvu, takže nemusíte kupovať samostatne. Orly má aj možnosť akéhosi podlaku na špičky nechtov, aby lepšie držal. To som však nevyskúšala. Povedala by som že Orly je pre mňa tak trošku kombináciou prvých dvoch. Super je, že sa vytvrdzuje len 30 sekúnd a hoci by sa nemal, ide mi celkom ľahko zlupnúť a zásadne mi to nechty nepoškodzuje. Výdržou sme tiež niekde okolo 7 – 10 dní a taktiež záleží od záťaže a ako sa vám podarí aplikovať. Na príliš krátkych nechtoch mi moc nesedí. Dokonale mi plní funkciu spevnenia, ktorá je pre mňa prvoradá. Aj mi je príjemnejší na nechtoch, nemám pocit že mi nedýchajú. Orly mi zatiaľ asi pre túto chvíľu vyhovuje najviac, hoci nemôžem povedať zásadné negatíva ani na predošlé.

Záver

Či už siahnete po akýchkoľvek gél lakoch, myslím, že základom je stav vašich nechtov, správna aplikácia a záťaž. Majiteľky zdravších nechtov môžu z týchto produktov podľa mňa vytrieskať maximum a výdrž ich asi poteší. My čo máme však nechty slabšie sa asi musíme zmieriť s menšou výdržou ako je deklarovaná. Avšak si myslím, že gél laky sú fajn pomocník, aby nechty vyzerali krásne a upravené dlhší čas a dokázali dorásť do peknej dĺžky.

Komplet manuál ako si takúto manikúru robím nájdete v tomto článku https://www.mamapauza.sk/gel-lak-doma-komplet-manual/

Aké máte vy skúsenosti s gél lakmi, ktoré vám sadli najlepšie? V komentároch sa môžete o ne podeliť, prípadne ak máte na mňa otázky, sem s nimi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.