Menu Zavrieť

Prečo som v anonymite…

Dlhodobo sledujem mnohé mamablogerky, ale aj nemama blogerky na sociálny sieťach. Páči sa mi ich práca a to akým spôsobom fungujú. Naučila som sa vďaka nim krajšie líčiť, aspoň si to myslím a dostala som nespočetné množstvo užitočných tipov, najmä na produkty pre deti. Moje top vlogerky/ blogerky sú mamalifestyle, ktorá už žiaľ nieje aktívna na youtube a ešte mamoustylove.cz. Mamička dvoch dcér, ktorá si vyberá čo odporučí a má svoj veľmi osobitý štýl, ktorý mne vyhovuje.

Je však pravda, že tento svet je zradný, pre nás sledovateľov. Dobré blogerky/vlogerky živí primárne reklama. A tu je trošku kameň úrazu. Spôsobuje to z môjho pohľadu zvýšený konzum, ktorý keď sa vymkne kontrole môže byť nákladný. Aj ja som sa na tom trošku nachytala a pri výbavičke pre moje deti pár krát šlápla vedľa a nakúpila hlúposti, ktoré nemali taký svetový efekt, ako bolo propagované. O to viac si vážim blogerky/vlogerky, ktoré nefungujú masovo a naozaj sa dá ich odporúčaniam dôverovať. Samozrejme, aj ony musia z niečoho žiť, tak mi nie vždy ich reklamy sadnú, ale akceptujem to. Dôležité je sa predsa naučiť aj trošku rozlišovať, nenásledovať ich úplne vo všetkom. Keďže som sa zľahka začala zaujímať aj o ekológiu, snažím sa aj vyhýbať prehnanému konzumu a veci predovšetkým spotrebovať, než si kúpim ďalšie.

Samozrejme, aj ja by som sa rada nejakým spôsobom presadila. I keď blog vediem hlavne ako nejakú svoju potrebu, podeliť sa o svoje tipy a rady. Chcem tým pomôcť ženám a mamičkám, aby tu našli oddych a prečítali si o veciach, ktoré myslím nás ženy zaujímajú. Je asi jasné, že aj ja by som rada časom nadviazala nejaké spolupráce. Myslím že aj tie sú potrebné pre akýsi rozvoj blogovania. Nie však nevyhnutné, to netvrdím.

Cesta zverejnenia by asi bola najjednoduchšia. Veď najlepšie predáva tvár, pekne nalíčená, usmiata mamina na fotkách obklopená rovnako smejúcimi sa deťmi. Najlepšie oblečené v trendy šatičkách. Myslím že by to bola asi ľahšia cesta. A kto sleduje rád socialne siete, rád nazrie aj do vašej kuchyne, obývačky a do sveta v ktorom žijete. Netvrdím, že i ja by som nemala toto pokušenie, odprezentovať viac zo seba. Kto vie, možno aj ja sa do toho niekedy pustím. Ale zatiaľ mi prevláda to negatívne, čo by to mohlo priniesť. Odhalenie súkromia verejnosti je ošemetná záležitosť a vždy sa to môže nejakým spôsobom vypomstiť a toho by som sa bála najviac. Ak by som si to niekedy aj rozmyslela, určite by som nikdy nezverejňovala svoje deti. Dnes je vo virtuálnom svete toľko nakoncentrovaného zla, že by som si v živote nedovolila ich takto ohroziť.

Týmto názorom v žiadnom prípade neodcudzujem a nesúdim maminky, ktoré svoje deti zverejňujú. Isto majú svoje dôvody. Jednako to môže pomôcť vo veľkom aj businessu, ale aj sa chcú pochváliť ratolesťami. Svojim spôsobom to aj chápem. Veď aj ja ako konzument si asi radšej pozriem tento typ vlogov. Avšak z vyššie popísaných dôvodov by som si ja toto netrúfla. Okrem rizík s tým spojených by som sa aj bála, že im to raz môže naozaj vadiť.

Preto som sa rozhodla fungovať týmto spôsobom. Byť len taká jednoduchá, možno inšpiratívna četba. Mne to prináša radosť môcť sa nejak realizovať na rodičáku a vám to snáď prinesie aspoň nejaké nápady a pohodu pri čítaní, o ktorú sa tu snažím.

Zaujímal by ma aj váš názor na sociálne siete a to akým smerom sa to uberá. V komentároch pod článkom si o tom môžme podiskutovať spoločne.

Želám vám milé čitateľky krásne jarné dni 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.