Menu Zavrieť

Prehrešky voči tehotným

Tehotenstvo, ak prebieha bezproblémovo, je krásny čas pre každú ženu. Toto krásne obdobie však ide ruka v ruke so zvýšenou pozornosťou na vašu osobu. S nevyžiadanými radami sa odrazu stretnete na každom kroku. Čo je však zarážajúce je netaktnosť niektorých ľudí. Schválne, či sa v niektorom bode nájdete.

Priberanie

Nieje málo dobrákov, ktorí nezabúdajú upozorniť na vaše priberanie. “Pekne sa nám teda zaguľaťuješ”….”ty máš ale poriadne bruško”…”Akú máš chutnú guľatú tváričku…” Takéto reči v zásade nikoho nepotešia, hlavne ak poukazujú na niečo čoho ste si dobre vedomá. Veď s tým sa asi bežne ráta. Nezabudnem, ako môj člen rodiny prišiel za mnou do pôrodnice a prvé čo poznamenal ” ty si ale pekne nabrala!”...Potrebuje toto ďalší komentár? Ja myslím, že nie. Snáď len, ak to číta niekto netehotný, NIKDY toto tehotnej nehovorte.

Chytanie za bruško

Sú ženy ktorým to možno nevadí, no sú aj také ktorým je to nepríjemné. Najmä pokiaľ ide o cudzích ľudí. Je to obľúbená činnosť mnohých kolegýň, dôchodcov v supermarkete a často aj náhodných okoloidúcich. Bruško láka nielen pohľady, ale aj ruky. Je to žiaľ tak. Často sa mi stávalo, že som len videla, ako sa na mňa rúti nejaká ruka a ja som premýšľala ako a kade ľahšie uniknúť. Ľudia preboha, stále je to len brucho, ani ja vás nechytám za vaše a nemyslím si, že je také ťažké sa najskôr opýtať jednoduchú otázku “môžem”?

Scenár katastrofálneho pôrodu

….”to kamoške sa stalo, že úplne cítila nástrih a bolelo ju to”……”Pôrod bol úplný horor, nikdy viac, …masaker”…. Nieje nad “dobrácke” reči kamarátok a iných “odborníkov”. Hlavne prvorodičky, ktoré ešte nevedia do čoho idú sú určite za takéto reči rady. A nieje nad to keď to ešte niekto zaklincuje nejakou príhodou o potrate. Mlčanie je niekedy zlato!

Výber mena

Po otázke v ktorom ste mesiaci, či je všetko v poriadku a kde plánujete rodiť nastáva otázka, či už ste vybrali mená a samozrejme aké. Niekedy sa o to rodičia podelia, niekedy si to nechávajú pre seba. Odporúčam druhý scenár. Dôvod? Asociácie… Nech akokoľvek vyberiete, vždy sa nájde nejaký dobrák, ktorý vám to meno zhodí. Alebo sa na vás aspoň prekvapene zadíva so slovami ” No veď hlavne že sa to vám páči.”..a tu by mal rozhovor skončiť. Žiaľ tomu ale nie vždy tak je. Vždy je to nejaká bývalá priateľka niekoho, alebo strýko ktorý bol hrozný hlupák, alebo ešte také meno nepočuli, tak je to automaticky divné a škaredé meno. Alebo vám začnú tlačiť mená, ktoré sa páčia im. Veľmi veľa ľudí je v tomto absolutne bez taktu a rešpektu k vašej voľbe. Preto odporúčam, nekonzultujte výber mena s nikým.

Nech už je to akokoľvek, snažte sa nenechať si to nikým pokaziť. Dôležité je podľa mňa, ak vám tieto veci prekážajú, predchádzať im. Sama som pochopila, že niekedy je lepšie púšťať do obehu minimum informácií. Hoci vždy sa nájde niekto, kto sa vám bude do vecí starať. To už je tá naša ľudská vlastnosť.

Ktoré veci najviac hnevali v tehotenstve vás?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.