Menu Zavrieť

Prírodné oleje Saloos skúsenosť

V poslednom období som sa začala zaujímať viac o prírodnú kozmetiku. Priviedlo ma k tomu viacej dôvodov. Predovšetkým zvedavosť a začala som prehodnocovať svoj postoj k bežnej drogériovej kozmetike. Sama ešte neviem či je to dočasné, alebo sa tomu povenujem ďalej. Veľmi ma zaujali prírodné oleje, ktoré môžu úplne nahradiť klasické krémy. Som majiteľka suchej a príležitostne atopickej pokožky, tak som začala experimentovať.

Prinášam vám moju osobnú skúsenosť s olejmi Saloos. Vybrala som hroznový, arganový a konopný. 

Hroznový olej

popis:

Vhodný na normálnu až mastnejšiu pokožku, udržuje jej zdravý a vitálny vzhľad. Dobre sa vstrebáva a nezanecháva pocit mastnoty. Účinný na starostlivosť o pokožku so stratou elasticity. Výborný na prípravu jemných regeneračných a masážnych olejov. Čistý prírodný produkt bez konzervačných a vonných látok.

skúsenosť:

Olej je naozaj ľahký. Na vstrebanie potrebuje trošku času a potom zanecháva príjemný film. Pre jemne dehydrovanú pokožku veľmi príjemný. Používam večer na tvár. Ráno je pleť rozjasnená. Olej je bez vône a nedráždi moju citlivú pleť. 

Arganový olej

popis:

Marocké zlato ako sa tento olej nazýva je známi pre svoje regeneračné a omladzujúce účinky. Má vysoký obsah nenasýtených mastných kyselín a vitamínu E. Vyživuje, hydratuje a regeneruje všetky typy pleti, najmä suchú.Blahodárne pôsobí na začervenanú pokožku. Má výrazné zvláčňujúce schopnosti. Je mimoriadne vhodný na vrásky, jemné očné okolie a pre všetky typy pleti. Čistý prírodný bioprodukt.

skúsenosť:

Pre suchú unavenú pleť je to životabudič. Používam pravidelne na tvár každý večer, najmä keď už mám pleť presušenú. Veľmi vhodný na zimné obdobie keď je pleť namáhaná mrazom a vysušená od kúrenia. Po týždni používania už je vidieť že je pleť vyživená a akoby nacucaná. Pre suchú pleť úžasný pomocník. Pre iný typ pleti môže byť až príliž ťažký. Odporúčam v takom prípade aspoň na očne okolie. Moju citlivú pleť nedráždi. Sú dva tipy, jeden vonia citrusmi, ale dá sa kúpiť aj neparfumovaný, ten ja preferujem.

Konopný olej

popis:

Veľmi účinný na suchú, presušenú až popraskanú, citlivú a problematickú pokožku. Má silné regeneračné účinky, pokožku vyživuje a dokonale premasťuje. Vhodný na kožu po zahojených popáleninách a v okolí bercových vredov. Určený na každodennú starostlivosť. Čistý prírodný bioprodukt.

skúsenosť:

Pre moju atopickú pleť jasný víťaz. Boľavé miesta si len tak lebedia po použití tohto oleja. Používam na tvár aj telo. Olej nieje ťažký, príjemne sa vstrebe. Povedala by som že mne príde ľahší ako hroznový olej. Na podráždenú, suchú a citlivú pleť je z mojej skúsenosti najvhodnejší.

Záver

Všetky tri produkty sú skvelé, len každý je určený pre iný typ pokožky. Preto som vyskúšala práve tieto. Myslím že je dobré mať nejaký olej vždy aj ako doplnok k bežnej starostlivosti. Mne sa osvedčili lepšie ako akékoľvek séra, či už samotné alebo v kombinácii s krémom. Konopný aj arganový je vhodný aj pre deti. Naviac je možné ich využiť aj na výrobu vlastných produktov. Neodporúčam si ich však nakúpiť veľa naraz nakoľko ich trvanlivosť nieje ako pri krémoch, ktorá sa počíta až po otvorení. Olej sa tak rýchlo nespotrebováva a vydrží vám naozaj dlho. Môj osobný tip je si olej nanášať vždy tesne po sprchovaní, kým je pokožka ešte takmer mokrá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.