Menu Zavrieť

Prvé spoločenské hry pre deti

Keď bábätko dorastie v batoľa, otvára to mnoho ďalších možností ako ho zabaviť. Jednou z nich je hranie spoločenských hier. Preto som si na ne posvietila a rada by som vám doporučila tie, ktoré sa osvedčili u nás doma.

Moja prvá hra

Hra je odporučená pre deti od dvoch rokov. Je veľmi jednoduchá a učí dieťa udržať pozornosť a trpezlivosti. Hra obsahuje farebnú kocku a na farebných animovaných kartičkách niekoľko jednoduchých úloh, ktoré musí dieťa splniť. Na príklad napodobňovanie zvukov zvieratiek a jednoduché pohybové aktivity. Pri hre si dieťa môže precvičiť aj farby. Je to veľmi milá hra, ktorá nás oslovila a veľmi nás baví.

Pexeso

Pexeso je samozrejme možné hrať aj v nižšom veku, najmä deťom veľmi dobre chutí, dobre sa trhá a krčí. Pexeso ktoré vám odporúčam ja je z pevných kartičiek, takže je odolné. A hlavne je krásne animované. Sú v ňom zvieratká ktoré si môžete pomenovávať, takže s mi páči, že je aj náučné.

Hra na rybačku

Obľúbená hra ešte z čias nášho detstva, kde je úlohou pochytať čo najviac rýb. Výborne precvičuje motoriku a trpezlivosť. Výhodou je, že sa s ňou vie dieťa zahrať aj samé.

Na internete mám ešte vyhliadnuté ďalšie hry, no tieto základné sa u nás zatiaľ veľmi ujali. Nezabudnite dole do komentárov uviesť aj vaše tipy na prvé spoločenské hry pre deti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.