Menu Zavrieť

Séra Balea recenzia/ skúsenosti

Keďže niesom presvedčená, že všetko musí stáť majlant na to, aby to bolo dobré, často siaham aj po lacnejších značkách. Milovníci DM drogérie budú so mnou súhlasiť, že ich značka Balea má veľmi veľa naozaj kvalitných a veľmi dobrých produktov. Samozrejme nájdu sa aj slabšie, ale tie vám tu predsa nebudem odporúčať 🙂 Takže medzi výrobky od značky Balea, ktoré mne veľmi vyhovujú patria séra. Kúpila som ich na skúšku a veruže to neboli vyhodené peniaze. Hoci pri tej sume neviem či je toto práve správne povedané.

Balea Sérum Hyaluron

Kyselina Hyaluronová je nevyhnutnou súčasťou mnohých krémov a celkovo pleťovej starostlivosti. Jej hlavnou funkciou je hydratácia. Keďže som nechcela utrácať za sérum majlant, no chcela som si doplniť starostlivoť o pleť ešte pred nanesením krému, povedala som si, že lacnejšie sérum mi bude stačiť. A nemýlila som sa. Ba naopak, bola som veľmi príjemne prekvapená. Sérum má “mazľavú” konzistenciu, čoho som sa najskôr trošku bála, aby nežmolkovalo a nemala som po nom lepkavú tvár. Ale dosť rýchlo sa vpilo a veľmi príjemne zapracovalo do pleti. Ako som zistila, kyselina hyaluronová takú konzistenciu v podstate má aj od oných značiek. Nedráždi a veľmi dobre ho znáša aj okolie očí. Na citlivé miesta ktoré mám vôbec zle nezapôsobilo, ani neštípalo. Takže som spokojná. Pokiaľ ide o účinky, necítim sa zázračne omladená, ale pleť naozaj príjemne osvieži. Zároveň jej dodá naozaj skvelú hydratáciu. Takže ak mate pocit že potrebujete od krému zvýšiť hydratáciu, kombo s týmto sérom je dobrá voľba. Povedala by som stručne, tá cena je v porovnaní s účinkom smiešna.

Balea Vitamín C sérum

Na toto sérum som poškuľovala už nejaký ten čas. Niekoľko krát som vyskúšala od tejto istej značky vitamín C kapsule na pleť. Boli fajn, ale nebola som si istá, či to potrebujem aj vo veľkej fľaštičke. Bola som v tom, že sa jedná o ten istý produkt. Ako správna žena som to nevydržala a po sére som nakoniec siahla. Jeho účinky majú byť omladzujúce, antioxidačné atd….

Musím v prvom rade povedať, že to vôbec nieje totožné ako už spomínané ampulky. Sérum je krémovej konzistencie (ampulky sú skôr olejové ). Je dosť husté a trošku horšie sa dostáva z fľaše. Obal nieje práve dobrý, v pipetke ostáva produkt a nie vždy sa ho darí z nej dostať. Avšak spôsob sa vždy nájde. Každopádne toto sérum je jedným slovom úžasné. Tak príjemný pocit, aký po ňom mám som už dlho nezažila Okamžite upokojuje a vyslovene pohladí vašu pleť. Je nesmierne príjemné. Perfektne zhydratuje a výborne sa vsiakne. Pleť ostáva sametová a rozžiarená. A naozaj tie rozjasňujúce účinky som videla okamžite po použití. Voňia citrusovo nasládlo, ale jemne, nevtieravo. Nedráždi mi citlivé miesta a v kolí očí je opäť v pohode. Pre normálnu pleť možno postačí aj samotný, bez potreby krému. Suchá asi ešte potrebuje niečo na to. Čo som si po dlhšom čase používania všima je, že moja pleť má zjednotenejší tón. Toto sérum je za mňa vydarenejšie ako hore uvedený braček a isto budem kupovať opakovane

Sérum Balea s retinolom

Veľmi dlho zvažujem vyskúšať niečo s obsahom retinolu, ale niesom dosiaľ veľmi zorientovaná, čo je na trhu s touto zložkou, prípadne čo je dobré. A náhodou som si všimla, že Balea má už v sortimente aj sérum s retinolom. Neviem či sa jedná všeobecne o novinku, ale každopádne pre mňa to novinka je.

Sérum je opäť veľmi husté a znova by som trošku vytkla spôsob dávkovania. Ale doluje sa z fľaštičky o kúsok lepšie ako sérum s vitamínom C. Ako som už písala, ja viem toto odpustiť ak je produkt dobrý. Nemám síce s čím porovnať, ale toto sérum mi pripadá opäť skvelé. Už po použití cítim jemné pnutie pleti a myslím, že sa mi aj zjemnili drobné mimické vrásky. Na hlboké neviem posúdiť, lebo tými zatiaľ nedisponujem a dúfam, že ani tak skoro nebudem 🙂 Pleť je po použití opäť zjednotená a rozjasnená. Hydratuje dobre. Čo by som vytkla však je, že výrobca uvádza, že sa má použiť ráno aj večer. A že je vhodný aj ako podklad pod makeup. Podľa mojich málo info, by sa však retinol ráno používať nemal. Hlavne ak plánujete byť vonku. Ak používate retinol ( aj večer), je potrebné používať aj vhodné SPF,. Dôvodom je, že slnko sa s vitamínom A nemá rado a môže vám to spôsobiť problém. A zároveň slnko spôsobuje starnutie pleti, čím retinolom chceme zabrániť takže je to potom zbytočné ho používať. Aj to je dôvod, prečo je retinol lepšie používať na noc a na deň radšej zvoliť vitamín C alebo kys. hyularonovú. Pre začínanie s retinolom by som toto sérum odporučila. Avšak odporúčam si aj naštudovať jeho správne používanie. Pleť si na neho má zvykať postupne.

Ako som už písala, kozmetika Balea je v niektorých prípadoch viac než prekvapivá. V tomto prípade to platí určite. Mala som už niekolko drahších sér a dovoľujem si tvrdiť, že sa séra od Balea sú oproti niektorým možno aj lepšie. Ak chcete pleti dopriať trošku viac, ako je bežná starostlivosť a nechcete za to priveľa minúť, tieto výrobky sú ideálne pre váš prípad.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.