Menu Zavrieť

Tipy a triky na rýchle líčenie

Na internete nájdete veľa tipov na krásny makeup, ktoré sú často až umeleckým dielom. Popri materských povinnostiach však nieje na toto priestor a sme rady, keď sa nám podarí si aspoň niečo na seba rýchlo “napatlať”. Ak patríte k ženám, ktoré sú rady upravené aj počas všedných materských dní, bude sa vám tento článok hodiť.

Korektor miesto makeupu

Správne líčenie je o tom, že si treba naniesť makeup, potom korektor, potom všetko zapudrovať. Ak to má vyzerať pekne, je treba sa tomu povenovať, načo v našom prípade nieje čas. Pre nás matky na MD postačí aj obyčajný korektor. Stačí ak ho nanesiete na kruhy pod očami, nos a na vnútornú časť líc, bližšie k nosu. Beauty blenderom, alebo štetcom zapracujte do pokožky a na lícach makeup rozotrite do strán. Pekne vám to zjednotí pleť a rozjasní vás to. Korektor naneste aj na drobné nedokonalosti. Dobré je si kúpiť kvalitný a dobre krycí. Ak nemáte vyložene problematickú pleť, bohate vám to bude stačiť a nahradí to aj klasický makeup. Takéto líčenie pôsobí oveľa prirodzenejšie.

Púder aj ako očný tieň

Po nanesení korektoru si na štetec naneste trošku púdru, ktorým zafixujete korektor a zmatníte pleť. Korektor vám tak lepšie vydrží. Púder naneste aj na očné viečka. Pekne vám to zjednotí tvár a zmatní viečka.

Obočie

Je to veľmi individuálne, niekto má od prírody husté, niekto si dopomáha. Pre rýchle líčenie je dobré si ho len zvýrazniť tieňom.

Bronzer na dodanie farby

Bronzer naneste pod lícne kosti, nos a trošku na kraje čela. Niečo na spôsob kontúrovania, no nie tak precízneho. Môžete ho dať aj na očnicový oblúk, dodá to tak vášmu pohľadu väčšiu hĺbku

Špirála v dvoch vrstvách

Keďže nieje dosť času na maľovanie očí, vystačíme si so špirálou. Ak chcete aby mihálnice pôsobili hustejšie a výraznejšie, ešte počas prepúdrovania si na ne naneste väčšiu vrstvu púdru. Mihálnice nechajte chvíľku, nie úplne, zaschnúť a potom dajte ešte jednu vrstvu. Mihálnice na vonkajšej strane oka líčte smerom do strán a nie dohora, spraví vám to efekt mačacích očí.

Výraznejší rúž

Keďže rýchle líčenie je obvykle striedme, môžete si dovoliť dať aj výraznejší rúž. Budete tak pôsobiť viac chic. Ideálne sú dlhotrvajúce, ktoré sa neotláčajú. Počas dňa totiž nieje toľko času na kontrolu a zároveň je výhodou, že môžete bozkávať svoje dieťa bez toho, aby ste ho ušpinili.

Tip na záver – namaľovaná nenamaľovaná

Ak niekedy je času ešte menej a napriek tomu chcete aspoň trošku venovať svojmu zovňajšku a cítiť sa lepšie, stačia vám na to asi dve minúty. Postačí vám naniesť len trošku korektoru a bronzeru, na pery balzám, ktorý je trošku tónovaný. A do vonkajších kútikov očí trošku hnedej kajalovej ceruzky na oči, ktorú mierne rozmažete do strán a na spodné viečko. Oči tým zvýrazníte, no nebude to vôbec vidno. Môžete sa tváriť že ste sa vlastne takto zobudili 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.