Menu Zavrieť

Tuhý šampón Balea skúsenosť

Akonáhle som zistila, že DMka a jej značka Balea začala predávať tuhú verziu šampónu, okamžite som po ňom skočila. Veľmi mi totiž tuhé šampóny vyhovujú a trošku som v kúpeľni ekológiu v tomto smere podvádzala. Hoci, na moju vnútornú obhajobu sa to snažím vyvažovať v iných smeroch.
Šampóny Balea mi vždy vyhovovali, tak som to proste musela skúsiť. A aká je moja skúsenosť?

Vybrala som si verziu s vôňou ruže, je aj vanilková verzia, ale dostala ma vôňa a ružová farba 🙂

Popravde ma najskôr sklamalo malé balenie, ale povedala som si, že aspoň bude skladné na cesty, čo je super. Malé balenie však vôbec nevadí, nižšie uvediem prečo.

Šampón nanášam šúchaním o vlasy pri pokožke hlavy a potom ho rozpením do zvyšku vlasovej pokožky a vlasov. Nadchla ma penivosť. To som vôbec nečakala. Nejaké tuhé šampóny som už vyskúšala a vždy mi tam toto chýbalo. Šampón pení tak dobre, že som ani nemala potrebu umývať dva krát. Ale aj tak som to spravila 🙂

Neviem prečo, ale pri tuhých šampónoch mám vždy pocit, že oproti klasickým šampónom lepšie umyjú pokožku hlavy. Tento pocit som mala aj tentokrát ALE pri umývaní som cítila že veľmi vysušil korienky. Najskôr som si povedala, že aspoň dobre odmastí a uvidíme.

Po vysušení sú vlasy krásne vzdušné, nadýchané a príjemné na dotyk. Je to skrátka ako s klasickým šampónom.

Moje nadšenie však začalo opadať na druhý deň, keď som začala cítiť svrbenie pokožky hlavy. Najskôr som tomu nevenovala pozornosť, ale neskôr som si všimla, že cítim na pokožke nekomfort. Svrbenie nebolo nijak zásadné, ale nestáva sa mi to. Ja mám pokožku hlavy dosť bezproblémovú. Ďalší deň sa mi zdalo, že sa mi vlasy na moje pomery až príliš zmastneli. Mohlo to byť aj škriabaním, ale celkovo pri hlave splihli a nebolo to prosto ono. Už pri ďalšom umývaní som cítila na hlave nepríjemný pocit, tak som to radšej rýchlo premyla ešte klasickým šampónom, na ktorý som zvyknutá.

Veľmi ma to mrzí, lebo inak cena, vôňa a celkové prevedenie, najmä tá penivosť bola super. Mrzí ma to aj z toho dôvodu, že cenová dostupnosť by mohla motivovať viacej ľudí na používanie tuhých šampónov.

Samozrejme je to vec individuálna a čo nevyhovuje mne, môže naopak vyhovovať vám. Ale nezahrávala by som sa v tomto prípade, ak ste majiteľkou problematickej pokožky hlavy. A ani ak trpíte mastnými vlasmi. Mohli by ste sa ešte viac zamotať v kruhu odmastenia a mastenia, lebo si myslím, že práve to ako silno vlasy odmastí, úplne odstráni ich ochranu a preto si to tá pokožka tak zúrivo nahradí.

Ale zase za vyskúšanie nič nedáte a viete to v najhoršom spotrebovať ako mydlo na ruky. Ale za mňa teda nie :-/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.