Menu Zavrieť

Tuhý šampón NatureBox skúsenosť

Plánovala som vydať túto recenziu skôr, ale po nie moc dobrej recenzii tuhého šampónu od Balea tu https://www.mamapauza.sk/tuhy-sampon-balea/ som si dala trošku prestávku, aby sa moja pokožka hlavy trošku dala doporiadku, než zase začnem experimentovať.

Šampón od NatureBox ma dostal najmä svojou vôňou, tak isto ako jeho sprchový braček, recenzia tu https://www.mamapauza.sk/sprchove-mydlo-nature-box/

Ich vôňa olivového oleja je úplne podmanivá, prevoní telo i kúpeľňu a naozaj som si ju veľmi obľúbila. Šampón je balený v papierovej krabičke, čo je samozrejme z eko hľadiska sympatické. Je veľké podobne, ako jeho konkurenti a tým pádom vyzerá, že by mohlo slušne vydržať.

Šampón skúšam naniesť šúchaním o vlasy, ale penivosť je veľmi slabá, lepšie sa mi rozpení v dlaniach a tak ho nanášam týmto spôsobom. To že málo pení je trošku otrava, ale už som skúšala taký tuhý šampón a bol výborný, takže s týmto sa dá žiť, len je to trošku pracnejšie, ako ste možno zvyknutí. Vlasy som si umyla dva krát, druhý krát už to penilo trošku viac.

Po opláchnutí nemám nepríjemný, ani príliš vysušený pocit vo vlasoch. Pokožka je v pohode, všetko vyzerá fajn. Balzám používam, ako som zvyknutá, len do dĺžok.

Ja si vlasy nechávam voľne uschnúť. Po vysušení sú veľmi jemné mäkké avšak sa mi zdá že sú trošku splihlé. Ale sú veľmi príjemné na dotyk, poddajné a dobre sa s nimi pracuje. Ale stále sa nejak neviem zbaviť nepríjemného pocitu pri korienkoch. Mám pocit ako keby sa vlasy buď poriadne neumyli alebo začali rýchlejšie mastiť. Neviem to popísať. Ako keby boli zanesené alebo niečo také. Neskôr k večeru sa mi objavuje mierne svrbenie pokožky. Nie je to však také agresívne a nepríjemné ako pri Balea šampóne čo som skúšala minule. Ale mám stále taký zvláštny nekomfortný pocit.

Na ďalší deň k večeru mám už pocit mastnejší vlasov. Čo nezvykne byť. Chýba mi nadýchanosť pri korienkoch. Je to pre mňa trošku nepríjemné. Lebo keď som skúšala napríklad tuhy šampón Ponio tak ten mi predĺžil umývací čas minimálne o jeden deň. Vlasy sa menej mastili a nemusela som ich umývať tak často. To sa mi pri tomto šampóne nedeje.

Záver z tohto celého je rozčarovaný. Vlasy v dĺžkach ako som spomínala sú fajn, ale pri korienkoch to nieje to pravé orechové. Nieje to vyložene zlé. Niekomu možno naozaj sadne. Určite za vyskúšanie stojí. Ale čo sa mňa týka rozhodla som sa tento šampón dopoužívať na tvár a telo. A k tomuto mám jednu veľmi pozitívnu recenziu. Ak hľadáte nejaké tuhé mydlo na tvár alebo na telo ktoré vám nebude vysušovať pokožku, tak toto mydlo je perfektné!!! Musím konštatovať že na vlasoch nič moc ale na zvyšok tela je úplne úžasný. A nevysušuje ako bežné tuhé mydlo. Takže pokiaľ hľadáte niečo jemné k vašej pokožke môžete stiahnuť potomto. Pretože naozaj ma veľmi prekvapil pri umývaní tváre. Aj pri cestovaní môže nahradiť produkt na pleť a telo. Takže uplatnenie vo vašej kúpeľni tak či tak určite nájde ak by vám náhodou na vlasy tiež nesadol. Škoda. Že nesedí na vlasoch. Tú vôňu som si zamilovala.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.