Menu Zavrieť

Tuhý šampón Ponio, skúsenosť

Už v minulom článku o tuhých šampónoch som sa pre tento druh šampónov nadchla. Rozhodla som sa vyskúšať chválený tuhý šampón, respektíve šampúch od značky Ponio. Vybrala som si šampón na normálne vlasy.

Popis:

Žihľavový šampúch s citrónom vhodný pre normálne a suché vlasy – krásne pení, dočista umyje, vlasy nezaťaží. Kokosový olej a glycerín zároveň hydratujú končeky vlasov, pantenol upokojí pokožku hlavy a citrónová šťava so žihľavou dodajú lesk. Svieže silice regulujú tvorbu mazu pokožky. Neobsahuje kondicionér, takže ak máte normálne vlasy a ste na kondicionér zvyknutí, použite ho po umytí.

Skúsenosť

Úplne nemôžem súhlasiť s penivosťou šampónu, avšak toto nieje pre mňa priorita. Šampón má trošku intenzívnejšiu vôňu, na ktorú som si chvíľu zvykala, ale nevadí mi a nieje po umytí nijako vtieravá. Vlasy sú po umytí nádherne čisté a akoby pevnejšie. Veľmi mi vyhovuje, že už počas umývania cítim ako šampón vlasy naozaj dobre čistí. Moje vlasy sú veľmi jemné a farbami zničené a šampón ich vôbec nevysúša a ani nemám problém s krepatením. Balzám je však pri mojom type vlasov skutočne nevyhnutný. čo som si pri dlhodobejšom používaní všimla je, že nepotrebujem si tak často umývať vlasy, rozostup medzi umytím sa mi predĺžil o 1-2 dni. Pri používaní bežných tekutých šampónov som už pred umytím mávala nepríjemný pocit na pokožke hlavy, ktorá ma občas svrbela. Pri tomto šampóne sa mi to ešte ani raz nestalo. Používam ho už cca mesiac a som veľmi spokojná.

Výhody:

  • skladnosť pri cestovaní
  • čisté hebké vlasy
  • nevysušuje ani veľmi namáhané vlasy
  • netreba vlasy tak často umývať
  • výborný stav pokožky hlavy

Nevýhody:

  • vôňa (veľmi individuálne )
  • rýchlo sa míňa

Každému kto ešte nevyskúšal prírodné tuhé šampóny by som ich odporučila vyskúšať. Prešla som si mnohými značkami a som naozaj nesmierne príjemne prekvapená. Určite aspoň na prestriedanie od “chémie” je to dobrá vec.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.