Menu Zavrieť

Typy matiek

V minulom článku sme nenechali na mužoch niť suchú, tak je teraz rad na nás. Spísala som niekoľko tipov matiek a som zvedavá či sa aj vy s nimi stotožníte.

Perfekcionistka

Keď k nej prídete na návštevu, cítite sa zle. Matka perfekcionistka má všetko tip top upratané. Na poličkách nenájdete zrnko prachu, batérie v kúpeľni sú naleštené a v kuchyni vás čaká čerstvo upečený koláč. Samozrejme bez cukru a tuku. Mamička je vždy krásne upravená, deti prezlieka 10 krát denne, aby na nich nebola čo i len škvrnka. Matka perfekcionistka to má však mimoriadne ťažké. Nikdy si neoddýchne a kladie na seba nezmyselné nároky, ktoré sú pre ňu vyčerpávajúce. 

Flegmatička

Táto mama má vyložene ” v paži”. Nič ju nerozhádže. Je veľmi liberálna. Jej dieťa poznáte podľa toho, že je takmer vždy v riskantnej situácii na opačnej strane ihriska ako mama, ktorá sa zatiaľ “vykecáva” Dieťa flegmatičky často končí na pohotovosti. Mamička pri otázke čo sa stalo len mykne plecami a povie “to vieš, deti…” Mamička si pokojne dopraje aj nejaký ten pohárik, hoci kojí. Nerieši kedy majú jej deti spať a vôbec si nerobí starosti, keď niečo vyvedú druhým.

Bachárka

“Ty ale ešte raz, tak si ma neželaj…”…”počítam do troch….jedéééén, dvááa…” Kričí na dieťa za každú jednu hlúposť. Neustále ho okrikuje nerob toto, prestaň. Ty ale už ma neštvi, lebo ti dám na zadok”… k tomuto ani netreba viac dodať. Každá asi občas taká sme.

Mudrlantka

Čokoľvek prežívate, ona to zažila tiež. A v oveľa väčšej miere ako vy, vlastne asi dvojnásobne horšie. A ona by to robila takto, akože nechce vám do toho kecať, ale určite by to tak bolo lepšie. Ale veď ona to myslí dobre. Je to taký chodiaci slovník. Riešite výchovu detí, ona minule čítala taký článok…..Diskutujete s niekym iným ohľadne problémov so šikanou, ona ju zažila na vlastnej koži, tri krát. Vždy má čo povedať a veľmi rada upriami celú pozornosť na seba a stáva sa akýmsi guru pre rodičovstvo a všetko čo s tým súvisí.

Citlivka

Citlivka sa v materstve našla. Poctivo si zapisuje každý krôčik jej pokladíka. Každých päť minút ho pobozká a spýta sa ho či nieje smädnučký, hladnučký, … Rozplače sa zakaždým keď si uvedomí, aké je to prenádherné byť matkou. Cíti sa blažene. Detský plač považuje za nádherný spev ktorý by dokázala hodiny počúvať. Veď touto cestou dieťa s ňou komunikuje. Teší sa keď sa prvý krát dieťa vykakušká do nočníka a nezabudne o tom informovať rodinu a priateľov.

Dalo by sa nájsť ešte veľa tipov. Myslím, že v každej z nás je kúsok každej zmienenej. Aký typ matky vás najviac irituje? A naopak, v ktorom ste sa najviac našli?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.