Menu Zavrieť

Typy otcov

V mojom okolí počúvam nespočetne veľa príbehov z každodenného života. Ako asi každá žena, aj moje priateľky sa mi občas musia posťažovať na svojich chlapov. Preto som sa rozhodla zaradiť ich do 5 kategórii. Dole v komentároch mi môžte napísať, ktorý z nich sedí na toho vašeho 🙂

Otec hrdina

Je vám vždy k dispozícii, dokonca aj vtedy keď o to nestojíte. Má vždy pre vás niekoľko užitočných rád a názorov. Neváha zasiahnuť kedykoľvek dieťa zaplače, zafňuká, alebo zakričí. Keď už po dvoch hodinách plaču vášho novoredenca padáte na nos, vždy je pripravený pomôcť a dotiahnúť za vás posledných 10 minút uspávania a vy sa potom cítite nahnevaná, že neprišiel skôr a zlízol si smotanu. Otec hrdina je však aj veľmi obetavý pri hre s dieťaťom a dokáže ho dokonale zaujať a vyblázniť. Otec hrdina vám aj pomôže pri obstaraní vecí okolo domácnosti, takže aj keď to nerada priznáte, je tak trošku aj váš hrdina.

Old school ( bez urážky )

Očakáva že keď už ste doma, mali by ste navariť, upratať a vyžehliť. Predsa to musíte stíhať, veď deti stále iba spia. Nezabudne sa na vás oboriť, keď nevie nájsť košeľu a vytknuť vám keď nieje doma všetko upratané. Old school otec si vždy nájde nejakú chybičku. Očakáva že role sú jasne určené, on vás živí a vy mu máte za to obstarať teplo domova. Dieťa musí byť poslušné a podľa možností ticho. Ak spraví nejaký prešľap je to vaša vina a zle ho vychovávate. 

Otec pózer

Pred kamarátmi sa ide pri dieťatku roztrhnúť. Poskakuje ako divý, teatrálne vyhlasuje akú má nádhernú manželku a nezabudne sa pochváliť, čo všetko u vás doma robí a s čím vám pomáha. Vlastne to niekedy vyzerá, že vy si len šunky váľate a on všetko zabezpečuje. Potom na vás občas ľudia pozerajú krivo, že čo teda vlastne potom vy ako matka doma robíte. Doma je však realita úplne inde. Príde z práce, porozhadzuje oblečenie kade tade a vyvalí sa na sedačku. Pustí si správy, poškrabe sa na nemenovanom mieste a vydáva príkazy. Podaj mi toto, podaj mi hento Keď príde milované dieťa a žiada o pozornosť pohladí ho a pošle ho za vami. 

Namotivovanec

Muž ktorého rodičovstvo opantalo do takej miery, že sa z toho prakticky zbláznil. Hneď po príchode z práce odhadzuje tašku, a mieri za svojim potomstvom. Ledva sa vyzlečie. Dieťa je z neho úplne nadšené a vy v tú chvíľu prestávate existovať. Pre oboch… Otec namotivovanec neváha dieťa okúpať, kočíkovať hodiny vonku, uspávať na rukách a hladkať mu bruško pri prdíkoch. Otec namotivovanec má však svoje limity. Časom mu to prerastie a vyslovene padá vyčerpaním. Ide na 110% ako doma tak aj v práci. Spočíta sa mu to časom chorobami a vystresovanosťou čo sa môže odraziť aj na vašom vzájomnom vzťahu. 

Zlatá stredná cesta

Je to vlastne kúsok zo všetkých zmienených, Aj vám pomôže, má dni kedy nehne brvou. Niekedy je na zjedenie, niekedy ” na zabitie”. Deťom sa venuje, ale zájde aj na pivo, čo vám občas večer dobre padne, keď chcete mať chvíľu pre seba, keď už vaše dietka odfukujú v postieľkach. Zapája sa do hier, vymýšľa rodinné výlety. Vie aj vypnúť, aj nakúpiť. Veľmi dobre si uvedomuje, že to nemáte ľahké a ocení, keď ho doceníte aj vy. S takýmto mužom je to o dosť ľahšie.

Každý muž má svoje limity. Ako aj my ženy. Zohráva však veľmi dôležitú rolu pre celú rodinu. Nech už je ten váš akýkoľvek, pokiaľ ste s ním šťastná a nejde to do neúnosných extrémov, je dobré že ho máte po boku. Oni aj tí chlapi musia byť trošku mužný a k tomu patrí nejaká tá chybička. A ruku na srdce, ani my niesme práve dokonalé však….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.