Menu Zavrieť

Víťaz v boji s exémom Cannaderm, veľká recenzia

Ako som už v článku “ach ten exém” https://www.mamapauza.sk/kozmetika/naznačila, dlhodobo mi na atopický exém pomáha kozmetika cannaderm. Vyskúšala som od nich veľa výrobkov a tak som sa rozhodla s vami o moje skúsenosti podeliť. Verím že pomôžu aj vám a vašim deťom. Kozmetika nieje určená len na atopický exém, ale aj psoriázu a iné typy problémov.

Začala by som v prvom rade umývacou penou atopos.

Táto pena sa nanáša na vlhkú tvár, jemne sa vmasíruje do pleti a zmýva sa. Treba vynechať citlivú oblasť okolo očí, čo ja nerobím a umývam aj tie, exém mám aj tam. Keď mám akútny zápal, troška cítim poštipkávanie, nielen na očiach ale aj v iných oblastiach. Nieje nepríjemné. Predpokladám že to má súvis s čistením rán, nepodráždi. Pena je pre mňa skôr ako doplnok k ďalšej starostlivosti.

Krém a ďalšia starostlivosť

Následne si na tvár a na postihnuté miesta dávam asi pre mňa najúčinnejší krém atopos. Tento krém okamžite uľavuje mojej pokožke. Na oblasť okolo očí používam krém robátko, ktorý by mal mať šetrnejšie zloženie a je vhodný aj pre malé deti. Keď mám pokožku naozaj akútne zapálenú, atopos nanášam asi každé 3 hodiny na boľavé ložiská. V podstate podľa potreby. Keď mám pleť naozaj veľmi zapálenú, niekedy to trvá pár dní, ale vždy mi zaberie. Aj popri tých horších zápaloch mi prináša úľavu.

Keď sa mi exém ukľudní a pokožka ostane už “len” vysušená natieram ju krémom robátko. Zdá sa mi mastnejší.

Na ústa zasiahnuté tiež exémom používam balzám na pery cannadent. Tento balzám je tiež vhodný pre deti. Balzám je síce skôr určený na ústa presušené a hlavne pôsobí ako prevencia vzniku oparov, ja ho ale využívam na atopickým exémom zasiahnute pery a je veľmi účinný.

Ruky a ďalšie ložiská

Na zvyšok tela som toto leto začala používať aj krém regema a exema. Popravde som v nich nejaký rozdiel v účinkoch nezaznamenala. Akurát obsahom liečivého konope sa líšia. Ale pre mňa sú účinkom totožné. Ložiská na rukách mi rýchlo upokoja a odstránia pomerne rýchlo šupinatú pokožku. Na tvár som ich neskúšala, ani sa neodporúčajú. 

Keby som to mala zhrnúť, medzi moje stálice sa určite už pred x rokmi zaradil krém atopos.  Umývacia pena je super doplnok v obdobiach, kedy mi exém dáva naozaj zabrať. Nieje však pre mňa nevyhnutná. Robátko používam na zvláčnenie pleti zdá sa mi troška mastnejšie v porovnaní s atoposom, takže ich striedam a vyhovuje mi to tak. Krém exema a regema je fajn, ale atopos a robátko mi ich službu dokonale vynahradí.

Kozmetiku cannaderm viem naozaj odporučiť. S prestávkami sa k nej vraciam už cez 10 rokov a úspešne. Aj keď mi exém na nejaký čas vymizne, používam ju ešte nejaký čas ako prevenciu. Naviac sa jedná o prírodnú kozmetiku, čo je pre mňa veľké plus.

Malý tip na záver:

Ak trpíte veľmi suchou pokožkou aj mimo zápalu, odporúčam si do krému z času na čas primiešať konopný olej. Stačí keď si dáte krém na ruku a do toho jednu – dve kvapky oleja. Ja používam od saloos https://www.mamapauza.sk/prirodne-oleje-saloos-skusenost/

Tip 2: Ak vás atopický exém trápi na perách, vyskúšajte tento recept, mne veľmi pomáha a neplánujem si už iné balzámi kupovať https://www.mamapauza.sk/domaci-balzam-na-pery/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.