Menu Zavrieť

Vlasová kozmetika Framesi MORPHOSIS

S talianskou znackou Framesi sa v minulom roku roztrhlo vrece odporúčaní na instagrame. My opozdilci na ňu síce píšeme recenziu až teraz, ale veď aj to sa počíta. Keďže som chcela zmenu a hľadala na vlasy niečo hydratačné, spomenula som si na túto vlnu a rozhodla sa ju vyskúšať. Na začiatku som bola skeptická, avšak pri dlhodobejšom používaní už viem vyvodiť závery a podeliť sa o ne.

Keďže mi výživné šampóny zvyknú mastiť vlasy a nejakú zásobu som ešte mala, z tejto rady som si kúpila iba balzám, masku a bezoplachovú starostlivosť. Aj tak som názoru, že najmä toto je kľúčové pri starostlivosti o vlasy ( 9 z 10 kaderníkov by isto nesúhlasilo ). Keďže mám vlasy dlhé takmer po pás, odfarbované doma, mám veľmi suché konce a bez zvýšenej starostlivost sa už nezaobídem, rozhodla som sa vybrať si radu Sublimis oil – hydratačnú. Táto rada obsahuje vitamín E a arganový olej. Vlasom navracia potrebnú výživu a hydratáciu pre pekný vzhľad a lesk.

FRAMESI MORPHOSIS SUBLIMIS Conditioner

Kondicionér s arganovým olejom je vyživujúci a bez parabénov. Ideálne je ho naniesť do uterákom vysušených vlasov a nechať pôsobiť niekoľko minút. Ja sa vždy snažím dodržiavať aspon dve. Je veľmi hustej konzistencie a netreba ho veľa Veľmi jemne nasládlo vonia, avšak nevtieravo. Do vlasov sa dobre nanáša a nesteká, čo veľmi oceňujem. Je to niečo medzi maskou a kondicionérom. Nanášam zásadne len do dĺžok. Zo začiatku som mala obavy, že bude zaťažovať, ale vôbec sa tak našťastie nestalo. Vymýva sa trošku dlhšie a na vlasoch zanecháva citelný ochranný film. Vlasy sa po ňom veľmi dobre rozčesávajú a čo ma veľmi milo prekvapilo, konce sú jemné, pevné a pekne sa lesknú. Určite je to jeden z najpríjemnejších kondicionérov, aký som kedy vyskúšala. Nieje to len rutinná starostlivosť po šampóne, ale naozaj má pridanú hodnotu. Kondicionér ma 250 ml, ale keďže ho naozaj veľa nespotrebujete, vydrží vám dlho.

FRAMESI MORPHOSIS SUBLIMIS Hĺbková maska

Maska je určená na suché vlasy. Obsahuje arganový olej a panthenol. Maska je veľmi hustá, opäť veľké balenie, ktoré len tak neminiete. Je to akoby koncentrát balzámu od tejto značky. Je veľmi výživná a vlasy sú po nej dlhodobo vyhladené a jemné. Používam ju aj ako zábal, kedy si ju nechám na vlasoch zabalených v sáčku aj pol hodinu. Štandardne sa používa na vysušené vlasy ručníkom a necháva sa pôsobiť 5 – 15 minút. Opäť pripomínam, že ju treba používať iba do dĺžok, myslím, že inak by vám vlasy mohli plihnúť. Jej hutná konzistencia môže ulahodiť aj poškodeným vlasom. Ja som s ňou veľmi spokojná, nakoľko nemám potrebu ju využívať príliš často, čo svedčí o jej dlhodobých účinkoch, ale aj o kvalite kondicionéru z tejto rady. Maska by mala byť povinnou výbavou každému, kto si chce vypestovať naozaj dlhé vlasy, ktoré aj dobre vyzerajú. Môže pomôcť aj s ich regeneráciou.

FRAMESI MORPHOSIS SUBLIMIS hydratačná emulzia v spreji

Emulzia sľubuje regeneráciu vlasového vlákna a vlasy po nej ostávajú jemné a ľahko sa upravujú. Emulzia sa nanáša na uterákom vysušené vlasy. Je v spreji čo je veľmi praktické. Ja by som ju skor vyhodnotila, ako nie nevyhnutnú ale príjemnú doplnkovú starostlivosť. Má skôr krémovú, než vodovú konzistenciu. Neoplachuje sa. Používam ju najmä kôli ľahšiemu rozčesávaniu, na čo slúži výborne. Ja ju nanášam keď už mám vlasy trošku suchšie, niečo medzi mokrými a vlhkými, nie hneď po umytí. Vďaka nej sa mi hladko rozčesávajú konce a zbytočne si ich česaním nepotrhám. Opäť som sa bála, že vlasy splihnú po tomto produkte, ale nestalo sa tak. Nekrepatejú a sú v perfektnom stave. Neodporúčam ju však používať po použití masky, vtedy sa mi už zdali vlasy zaťažené. Takže odporúčam ju aplikovať len po použití bežnej starostlivosti – šampón + kondicionér. A nie priveľké množstvo. Mne stačí prestriekať tak 5 x do koncov.

Celkovo hodnotím Framesi veľmi pozitívne. Aby som vás trošku zorientovala, povedala by som, že je to taký o dosť lepší loreál a slabší Kerastase. Cena je relatívne prívetivá a výkon výborný. Takže ak riešite s vlasmi nejaký problém a nemáte ich od boha dokonalé, určite vyskúšajte

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.