Menu Zavrieť

Vyrábame darčeky s deťmi

Popri prípravách na očakávaný Štedrý deň sa okrem pečeniu, zdobeniu a upratovaniu musíme venovať aj deťom. O to je to náročnejšie. Niekedy je asi najjednoduchšie ich do týchto príprav zapojiť. Spoločne sa môžete zabaviť a popri tom vyrobiť zopár darčekov. Myslím že najviac potešia starých rodičov. A čo s nimi vyrábať?

Voňavé mydlá

Pre začiatočníkov je to veľmi jednoduché. Stačí si kúpiť hotovú mydlovú hmotu, vôňu podľa vkusu a farbu. Roztopiť hmotu vo vodnom kúpeli navoňať, nafarbiť a naliať do formy. Je možné si ju kúpiť, alebo využiť napríklad formu z muffinov ( odporúčam silikónovú ). Pekne zabaliť a darček je hotový

Vianočné karty

Stačia k tomu nožničky, lepidlo, tvrdý papier A 4 a farebné papiere. Môžete spolu vytrihovať a lepiť a vytvárať obrázky s Vianočnou tématikou, fantázii sa medze nekladú. Určite si to každý obdarovaný rád ponechá na pamiatku.

Medovník s odtlačkom ruky

Miskou, alebo tanierom vykrojíme z medovníkového cesta kruh a do neho vaše dieťatko vtlačí ručičku. Po upečení pekne ozdobíme a ďalší darček je hotový.

Balzám na pery

Môžete vyrábať podľa nášho posledného DIY návodu https://www.mamapauza.sk/domaci-balzam-na-pery/.

Obal viete recyklovať, alebo kúpiť na internete.

Vak

Ak viete trošku šiť, alebo ste majiteľkou šijacieho stroja, môžete ušiť vak na mieru. Na youtube je veľa návodov. Potom stačí kúpiť peknú nažehlovačku a s deťmi ich spolu pripevniť na látku. 

Ručne vyrobené darčeky sú posledné roky veľmi populárne a tešia sa veľkej obľube. Podelte sa aj vy s nami v komentároch o vaše nápady.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.