Menu Zavrieť

Výroba tuhého telového krému

Tuhý šampón, tuhé mydlo, nieje nad to si niečo aj vyrobiť sama doma. Na výrobu tuhého krému ma priviedla značka Ponio, ktorej výrobky veľmi rada používam. Keďže mám presušenú kožu, je toto pre mňa ideálny pomocník. Najviac ma baví, že je malý a nezaberie toľko miesta ako klasické telové mlieka a krémy. A je prírodný, takže nieje o čom. Jeho výroba je veľmi jednoduchá.

Čo potrebujete

  • 60 g kakaového masla
  • 40 g bambuckého masla
  • malá štipka včelieho vosku ( ak nemáte dá sa aj bez )
  • obľúbená vôňa, silica ( ja nepoužívam, mne to vonia aj tak )
  • pár kvapiek vitamínu E, ktorý zároveň pôsobí ako konzervant

poznámka – niekto používa pomer masla 1:1, ale mne lepšie osvedčil pomer ktorý uvádzam, kôli tomu, že kakaové maslo sa nedrolí tak ako bambucké keď je v tuhom stave.

Ako na to

V horúcom kúpeli rozpustíme najskôr kakaove maslo s včelím voskom, ten sa rozpúťa ťažšie. Potom bambucké, ktoré je rozpustené skoro hneď. Zmes nevaríme, iba topíme. Potom pridáme ostatné ingrediencie.Po rozpustení a premiešaní nalejeme do silikónových foriem. Ja používam od muffinov. Po stuhnutí vyklopíme a máme hotovo.

Tuhý krém je mastnejší, ale pekne sa vsakuje. Topí sa pri kontakte s pokožkou. Výborný je napríklad na nohy po holení žiletkou. Krásne upokojí a hydratuje pleť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.